O zdravom spánku a spolupráci Bedeur s Gordana Glass

Slovensko – nemecký výrobca luxusných postelí z prírodných materiálov najvyššej kvality a šperk slovenskej manufaktúry, spoločnosť Bedeur, slávnostne pokrstí svoju spoluprácu so svetoznámou dizajnérskou značkou Gordana Glass 29. mája vo svojom showroome na pražských Vinohradoch. V rámci tejto unikátnej spolupráce vznikla dlhoočakávaná kolekcia „Bedeur by Gordana“, ktorá spája umenie so zdravým spánkom. 

Registrovať sa na Investorský večer s Bedeur sa môžete v sekcii Podujatia.

Gordana Turuk je výtvarníčka a dizajnérka s chorvátskym pôvodom a jej tvorba pod značkou Gordana Glass si získala milovníkov umenia z celého sveta. Kúsky od Gordany vlastní napríklad anglická kráľovná, pápež Benedikt XVI., nórsky kráľ či Ursula von der Leyen. 

 

Gordany Turuk sme sa opýtali na jej tvorbu, na jej vzťah k zdravému spánku aj na spoluprácu s Bedeur.

Prečo pracujete so sklom? 

Sklo je materiál, do ktorého som sa zaľúbila už ako dieťa. Moje tety sú výtvarníčky, jedna je sklárka, maľuje na sklo, a druhá je maliarka. Nikdy som však nenašla úplnú lásku v plátne. Potrebovala som materiál, ktorý má dušu, ktorý má tretiu dimenziu. Sklo mi dáva neuveriteľnú možnosť vyjadriť sa a posúva ma stále ďalej, pretože hranice skla sú ešte stále neodkryté. 

Ako ste so spoločnosťou Bedeur vymysleli kombináciu skla a postelí? 

Spánok je veľmi dôležitá časť ľudského života, pretože počas spánku dobíjame energiu, ktorú potrebujeme, aby sme ju mohli odovzdať ďalej. Ja, ako výtvarníčka, túto energiu potrebujem. Nemá pre mňa význam vytvoriť dielo, ktoré nemá energiu a človeku nemá čo odovzdať. Kombinácia niečoho, čo človeku energiu dáva – a posteľ mu ju dáva s tvorbou, ktorá je s tým spojená... To je veľmi dokonalý príbeh. 

Čo pre Vás znamená zdravý spánok?

Pre mňa je základ tvorby oddýchnutá hlava a duša, ktorá má energiu, ktorú odovzdávam ďalej. Je to pre mňa jedna z vôbec najdôležitejších vecí. Zabezpečujem ju aj celej svojej rodine. Keď som sa prvýkrát stala matkou, mojou najväčšou výzvou bolo zabezpečiť dieťaťu aj sebe zdravý spánok. Vtedy som naozaj pochopila, aký je spánok v živote dôležitý.

Kde vznikla myšlienka spolupráce s tímom Bedeur? 

Spojili nás milí ľudia, ktorí poznali moju tvorbu a tvorbu Bedeur. Vedeli, že naša spoločná tvorba môže byť veľmi prospešná. Naša spolupráca je cesta, na ktorú musíme ešte vkročiť.

Ako pristupujete ku tvorbe kúskov pre národné delegácie? 

Tvorba každého diela je pre mňa veľmi osobná. Keď som zistila, že sa vyberá výtvarník, ktorý má vytvoriť dielo pre pápeža – tým pádom kríž, ktorý pôjde do Vatikánu, musela som sa na túto tvorbu nachystať. Citlivo som prečítala, ktoré prvky by dielo malo obsahovať, a naopak, ktoré by nemalo. Oboznámila som sa s mantinelmi, v ktorých sa môžem posúvať. Dielo tak tvorím vždy – či už tvorím pre pápeža, kamarátku alebo pre učiteľku. Nezáleží na tom. Do každého diela sa snažím vložiť niečo osobné. 

 

Kúsky z kolekcie „Bedeur by Gordana“ si môžete osobne pozrieť v spoločnom showroome Bedeur a Gordana Glass, ktorý sa nachádza v The Style Outlets Prague.

Back

This website uses cookies to provide the necessary site functionality and to improve your experience. By using our website, you agree to our privacy policy.