iXworx - Interaktívne 3D prezentácie luxusných produktov - I. kolo

Investovaných

Cieľ

106,67 %   

320 000 €

300 000 €

Dávame "život" produktom vo virtuálnej realite.Spoločnosť iXworx je slovenský start-up, ktorý sa od svojho založenia v roku 2014 venuje vývoju inovatívnych riešení pre jednoduchšiu tvorbu 3D modelov pre komerčné aplikácie rozšírenej, virtuálnej a zmiešanej reality. Zakladateľ Slavo Hazucha a jeho tím majú rozsiahle skúsenosti so spravovaním objemných 3D dát za mnohé roky pôsobenia v hernom priemysle. Ixworx získal financie pd slovenských investorov v troch kolách a nedávno uviedol na trh softwarový nástroj na jednoduchšiu tvorbu interaktívnych 3D aplikácií OPTIUM 3D.

Odfinancované
Cieľ
300 000 €
Počet investorov
5
Investovaných
320 000 €
Minimálna investícia
10 000 €

Pre prístup k detailom a materiálom o investičnej príležitosti sa prosím prihláste alebo registrujte

Registrácia

O investičnej príležitosti

Vďaka rozmachu mobilných zariadení rastie dopyt po interaktívnych mobilných aplikáciách, ako sú 3D návody, 3D prezentácie a virtuálna realita. Tie užívateľom umožňujú získať informácie rýchlejšie a zrozumiteľnejšie než klasické tlačené on-line alebo video médiá. Napríklad model športového vozidla, ktorý možno rozložiť na jednotlivé súčiastky a o každej sa dozvedieť viac, alebo návod na používanie magnetickej rezonancie alebo akéhokoľvek iného produktu. Výhodou týchto riešení je aj ich trvalá dostupnosť z akéhokoľvek zariadenia. Práve takéto aplikácie začala v roku 2014 firma iXworx po svojom založení vytvárať.

Aby sa tieto aplikácie dali používať na mobilných zariadeniach, vývojári musia zásadne zjednodušiť originálny veľmi zložitý 3D model obsahujúci každú súčiastku. Napríklad pri automobiloch alebo priemyselných výrobkoch, ako sú turbíny, ide o časovo veľmi náročnú prácu. V spoločnosti iXworx vyvinuli software, ktorý tento proces výrazne zjednoduší. „Od založenia firmy nebolo naším cieľom byť jedným z dodávateľov 3D obsahu. Naopak, rozhodli sme sa takýmto agentúram zmeniť život a vyvinúť on-line nástroj, ktorý umožní proces tvorby mobilného 3D obsahu skrátiť až o 75 percent, čo často predstavuje úsporu niekoľkých človekodní,“ vysvetľuje Slavomír Hazucha, zakladateľ spoločnosti iXworx.

Na trhu bol v minulosti iba jeden podobný nástroj, a to od spoločnosti Simplygon, ktorý čiastočne zaisťoval rovnaké funkcie. Po akvizícii spoločnosťou Microsoft však bežným užívateľom už nie je dostupný.

S rozvojom rozšírenej a virtuálnej reality v komerčnej sfére firma očakáva rast záujmu profesionálnych tvorcov 3D mobilného obsahu. Preto firma zaujala v roku 2016 aj tento rok investorov na crowd-investingovej platforme Crowdberry. „iXworx je prvá firma, ktorá na našej platforme úspešne dokončila druhé investičné kolo. Záujem našich investorov o celkové investície pritiahol najmä globálny rozmer projektu a tiež fakt, že v tvorbe 3D dát pôsobí celosvetovo niekoľko miliónov profesionálnych užívateľov. Príchod nových hardwarových platforiem určite bude znamenať ďalší veľký nárast,“ predpokladá Michal Nešpor zo spoločnosti Crowdberry.

Obrázky

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.