Malý Gazda - Prémiová rodinná mini-mliekareň expanduje

Investovaných

Cieľ

100 %   

550 000 €

550 000 €

 

Tradičná rodinná mliečna manufaktúra, ktorá od roku 2013 vyrába prémiové jogurty a dezerty z čerstvého kravského mlieka balené a zrejúce výlučne v skle. Rozšírením vlastnej výroby o nové rady jogurtov pre deti a tradičné smotanovo-tvarohové dezerty má Malý gazda ambície stať sa lídrom v segmente prémiových butikových mliekarní na Slovensku a v okolitých krajinách.

  • Výroba prémiových jogurtov a dezertov v skle s použitím kvalitných čerstvých surovín založená na tradíciách medzinárodne úspešných francúzských rodinných mliekarní.
  • Zisková prevádzka s očakávanými tržbami z predaja vlastných výrobkov viac ako 500 tisíc eur za rok 2019 a signifikantným zlepšením ziskovosti oproti finančnému roku 2018.
  • Vlastná automatizovaná výroba s technickým zázemím v Prešove a kapacitou až na 3 mil. jogurtov ročne.
  • Dizajn a obal produktu sa stal víťazom v celosvetovej dizajnérskej súťaži (Pentawards) v Tokiu.
  • Viac ako 300 predajných miest na Slovensku, umiestnenie produktov v reťazcoch akými sú napríklad Billa, Kaufland, Tesco, Terno, Coop Jednota a taktiež aj v hoteloch a reštauráciách.
  • Export na maďarský a český trh s ambíciou ďalšieho lokálneho rastu a regionálnej geografickej expanzie.  

Odfinancované
Cieľ
550 000 €
Počet investorov
37
Investovaných
550 000 €
Minimálna investícia
5 000 €

Pre prístup k detailom a materiálom o investičnej príležitosti sa prosím prihláste alebo registrujte

Registrácia

O investičnej príležitosti

Zámer investície:

  • rastová investícia má zabezpečiť infraštruktúru firmy a kapacitu výroby na medzinárodnú expanziu
  • rozšírenie výroby o nové produktové rady a prémiové dezerty, ktorých oficiálna výroba začne už v septembri tohto roka
  • stať sa významným hráčom v segmente prémiových butikových mliekarní na Slovensku a v okolitých krajinách

Malý gazda je zisková rodinná mliekareň, založená v  roku 2013 manželmi Jozefom a Zuzanou Ševcovými, ktorá sa zaoberá produkciou tradičných jogurtov z čerstvého kravského mlieka z okolitých fariem balených a zrejúcich výlučne v recyklovateľných sklenených obaloch - a to bez akýchkoľvek prídavných látok. Svojim zákazníkom prinášajú kvalitu, zdravú výživu a  súčasne ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Rozšírením vlastnej výroby o nové produktové rady a prémiové dezerty, ktoré sú založené na tradičnej technológii, má Malý Gazda ambíciu sa stať lídrom v segmente prémiových butikových mliekarní na Slovensku a v okolitých štátoch.

TRADIČNÝ JOGURT

Tradične vyrábané jogurty z čerstvého mlieka majú nesporné a vedecky preukázané benefity. Sú najefektívnejším zdrojom vápnika, pomáhajú predchádzať osteoporóze, rakovine hrubého čreva a kardiovaskulárnym ochoreniam. Sú zdrojom prospešných črevných baktérii, ktoré pomáhajú udržiavať rovnováhu tráviaceho ústrojenstva a taktiež posilňujú obranyschopnosť organizmu.

AKO SA MALÝ GAZDA VYRÁBA

Mlieko každodenne dodané z okolitých fariem sa preberie, homogenizuje (rovnomerne sa rozptýlia častice tuku) a pasterizuje (zahrieva sa na 85 až 95 °C po dobu 5 minút), čím sa zničia potenciálne škodlivé mikroorganizmy. Mliečny produkt sa ochladí na teplotu fermentácie (okolo 40 stupňov). Pridajú sa do neho jogurtové kultúry a plní sa priamo do skleneného obalu. Uzatvorený obal sa umiestni do boxu, kde pri teplote okolo 37 - 40 °C fermentuje. Miliardy jogurtových baktérií počas troch - štyroch hodín premenia laktózu - cukor obsiahnutý v mlieku - na kyselinu mliečnu. Tá zmení štruktúru mliečnych bielkovín v hladkú zrazeninu. Keď má jogurt dostatočnú kyslosť, rýchlo sa ochladí na štyri až šesť stupňov a skladuje sa v chlade.

Takto vyrobený jogurt je mierne kyslejší, má pevnejšiu konzistenciu a výborné výživové vlastnosti. Nepozná chemické prísady či stabilizátory a vydrží 3 - 4 týždne.

Celková výroba a spracovanie 1000 l mlieka, z ktorého je možné vyrobiť cca. 5 000 jogurtov trvá približne 9 hodín.

POTENCIÁL RASTU TRHU JE POSTAVENÝ NA DOBIEHANÍ SPOTREBY ZÁPADNÝCH KRAJÍN A TRENDU KVALITY A PÔŽITKU.

Podľa analýzy výskumnej agentúry Mordor Intelligence je veľkosť trhu s jogurtmi v EÚ približne 30 miliárd EUR a porastie 3 - 4 % CAGR (ročne) do roku 2022. Regióny strednej Európy, kde je historicky nižšia spotreba jogurtov oproti západným krajinám budú rásť ešte významnejšie.

Hlavný trend rastu bude faktor zaručenej kvality, ktorý bude priať prémiovým výrobcom. Potenciál trhu je v segmente zákazníkov od 15 do 65 rokov, ktorí reálne rozhodujú o kúpe konkrétneho produktu - 3,8 mil. obyvateľov na Slovensku a 6,9 mil. v Českej republike. Pri priemernej spotrebe 12 kg jogurtu na osobu a pri cene 55 centov na 200 g je veľkosť trhu odhadovaná na 352 mil. EUR. Prémiový segment trhu tak predstavuje približne 45 mil. EUR.

Videá

Obrázky

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.