BLOG: Dobré ráno ECOCAPSULE, dobré ráno Crowdberry

V lete 2016 mi v emailovej schránke pristál registračný kód s pozvánkou pridať sa na Crowdberry platformu. Vtedy to bola jediná možnosť ako získať prístup ku Crowdberry investíciám. Počas nasledujúcich piatich mesiacov som sa zúčastnil niekoľkých podujatí pre investorov, kde som sa po prvýkrát stretol aj s tímom ECOCAPSULE. Kapsula prepracovaná do posledného detailu, ktorú tím predstavil ako plne sebestačný ekologický domček, ma zaujala. "Vajíčko" ponúkalo šikovné a zároveň veľmi neštandardné využitie pár kubických metrov.

ECOCAPSULE vtedy tvrdo pracovala na "vajíčkach", ktoré sa dnes už doručujú do celého sveta. Bol to náročný proces, ktorý prinášal dizajnérskemu a výrobnému tímu každodenne mnoho nečakaných prekvapení. V roli investora som hlbšie nazrel do procesov a pochopil, že tím čaká ešte niekoľko výziev, ktoré nebudú jednoduché.

Cesta, na ktorú sa skupina architektov a podnikateľov na čele s Tomášom v Bratislave rozhodla vydať bola pre mňa fascinujúca. Po tom, čo som počas svojej kariéry navštívil nespočetné množstvo tovární, videl automatické linky a roboty, som mal chuť podporiť s ostatnými investormi túto myšlienku. Crowdberry pre Ecocapsule vytváralo špeciálny investorský klub a ja som dúfal, že tento úžasný mikrodom, loď či karavan, ako kapsulu ľudia zvyknú nazývať, prinesie novú alternatívu k bežnému vnímaniu priestoru.

Koncom februára 2017 som sa stal spolumajiteľom a investorom ECOCAPSULE. S Crowdberry tímom som zažil mnohé momenty, ktoré nám otvorili oči a čítanie nekonečných investičných materiálov a analýz mi privodilo niekoľko bezsenných nocí J Bolo to úplne iné ako investovanie v štandardnom investičnom prostredí. Daniel a Michal nám to vôbec neuľahčili. Vytvorili však plne transparentný proces a odo mňa, ako investora, nežiadali nič iné ako absolútne zapojenie a podporu všetkými možnými prostriedkami. To ma nadchlo ešte viac!

Preskočím rovno na koniec. Prešiel rok a po tom, ako som videl ECOCAPSULE lietať zavesenú na helikoptére nad hladinou Dunaja a neskôr pristáť na streche kancelárií Crowdberry v centre Bratislavy, kde tím ECOCAPSULE svetu po prvýkrát predstavil hotový produkt, som sa dnes ráno zobudil v ECOCAPSULE na brehu Dunaja v Bratislave s prekrásnym výhľadom. Bolo to akoby sa mi splnil sen. Jediná škoda je, že to nie je moje vlastné "vajíčko". Ďakujem za požičanie, tím Ecocapsule!

Teraz už ako spolumajiteľ, som pyšný na to, že som súčasťou tohto príbehu. Je to neopísateľný pocit. Potrebujem pár dní na to, aby som to celé spracoval a potom Vám napíšem viac. Bola to inšpirujúca a dlhá cesta, za ktorou stojí neskutočne veľa práce tímu ECOCAPSULE s podporou Crowdberry. Držím palce do budúcna a ďakujem, že ste ma vzali na palubu.

Peter Bečár, partner Crowdberry

Späť

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.