CROWDBERRY HLÁSI INVESTÍCIE VO VÝŠKE 1 600 000 EUR

TLAČOVÁ ZPRÁVA

Crowd-investingová platformA Crowdberry hlásI investície vo výške 1 600 000 EUR 

BRATISLAVA, 24. mája 2017 Vďaka najväčšej slovenskej crowd-investingovej platforme Crowdberry investori od začiatku roka nadobudli podiely v inovatívnych firmách už za 1 600 000 eur. Tri slovenské firmy takto získali kapitál na ďalší rozvoj a nových spoločníkov, často skúsených biznismenov, ktorí môžu nie len zhodnotiť svoje peniaze, ale taktiež pomôcť nádejným firmám uspieť. Crowdberry umožňuje súkromným investorom investovať do firiem výmenou za vlastnícky podiel a dáva tak príležitosť budovať silné a rastúce spoločnosti.

„Aby sme boli dlhodobo schopní pomáhať nádejným slovenským a takisto už aj českým firmám, musíme v maximálnej možnej miere napomôcť k zhodnoteniu investícií našich registrovaných investorov. Z tohto dôvodu im predstavujeme iba skutočne kvalitné, inovatívne spoločnosti s predpokladmi pre dlhodobý rast, čo je asi desatina zo začínajúcich firiem, ktoré o financovanie žiadajú.“, hovorí Michal Nešpor z Crowdberry.

Mnoho spoločností z platformy Crowdberry má ambíciu uspieť nielen v regionálnom, ale aj celosvetovom merítku. Spoločnosť ixworx, vývojár inovatívnych riešení pre jednoduchšiu tvorbu komerčných 3D prezentácií pre mobilná zariadenia, získala už v dvoch investičných kolách celkovo 800 000 eur. Ďalšie investície získali Ecocapsule, vyrábajúca celosvetovo známy dizajnovo príťažlivý, mobilný a energeticky sebestačný dom, či Boataround, rezervačný systém na prenájom jácht po celom svete. V minulosti bol úspešný v získaní investície aj výrobca prírodných sirupov Herbert sirupy.

V súčasnej dobe cez Crowdberry hľadá investíciu 6 nových spoločností, ktoré žiadajú o takmer 7 miliónov eur. Ďalšie spoločnosti prechádzajú fázou prípravy, ktorá zahŕňa dôkladné preverenie obchodných plánov, stratégie a finančných výsledkov. Nešpor v roku 2017 očakáva spolu s rastom počtu firiem aj nárast objemu investícií: „Pozorujeme rýchlo rastúci záujem investorov i firiem s veľkým potenciálom na Slovensku aj v Českej republike. Nesústredíme sa totiž na konkrétny segment, ale na čo najpestrejšie portfólio príležitostí, aby si každý investor našiel tú oblasť, ktorej najlepšie rozumie a tým vie napomôcť k budúcemu úspechu svojej investície. V súčasnosti hľadáme talentované posily do tímu, ktorého cieľom je našim investorom a firmám poskytovať prvotriedny servis“.

Crowd-investing je moderný a efektívny spôsob pre priame investovanie do dynamických spoločností. Ide o inovatívny doplnok k tradičnému bankovému financovaní. Firmy môžu získať peniaze - a tým pádom aj nových spoločníkov - na rast svojho podnikania aj vo fázach, keď nemajú prístup k bankovému financovaniu. Na druhej strane poskytuje investorom možnosť zhodnotiť investíciu a vlastniť majetkový podiel v inovatívnych spoločnostiach. „Pre financovanie cez Crowdberry sme sa prvý krát rozhodli koncom roku 2015. Následne sme vo februári 2016 získali investíciu 300 000 eur a predovšetkým jedného z investorov, ktorý sa v našom odbore pohybuje a pomáha nám s vývojom aj otváraním dverí u zákazníkov. Ďalšiu vlnu financovania sme znovu realizovali cez Crowberry hlavne s ohľadom na kvalitu ich servisu v dobe po úspešnom uzavretí investície“, povedal Slavomír Hazucha, zakladateľ ixworxu.

Späť

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.