Investície do vedy formujú nových lídrov a prinášajú výnosy

História už neraz ukázala, že kríza môže byť počiatkom pokroku a formovania nových lídrov. Rovnako tak tomu je aj vo svete investícií.

Pre investovanie – a to nielen v tejto dobe - je cestou diverzifikácia investícií do firiem, ktoré sa rýchlo adaptovali a majú príležitosť naštartovať ekonomický rozvoj. Investíciu je potrebné zvážiť, no alokácia domáceho kapitálu do lokálnych firiem je viac ako len príležitosťou pre atraktívny výnos. Investori majú jedinečnú možnosť podieľať sa na tvorbe hodnôt a silnej inovatívnej ekonomiky; byť súčasťou príbehu, ktorý prinesie lídrov a inovácie do každej oblasti života. Zaujímavé investičné príležitosti -niekedy aj z vášho susedstva - prinášajú aj profesionálne platformy rastového kapitálu, akou je Crowdberry.

Veda a výskum v prvej línii
Do popredia sa dostáva veda, výskum, vzdelávanie a inovácie. Získali si pozornosť štátu a verejnosti. Projekty vedcov sa uchádzajú o rešpekt a podporu. Investície do týchto oblastí produkujú zlomové riešenia problémov v zdravotníctve, životnom prostredí, urbanizme či iných pre spoločnosť kľúčových odvetviach. Príklad úspechu vedca a podnikateľa Pavla Čekana a jeho firmy MultiplexDX zhmotňuje význam alokácie kapitálu do lokálneho potenciálu a podpory inovatívnych firiem. Bez súkromných investorov schopných akceptovať vyššiu mieru rizika, by dnes Slovensko neurobilo významné kroky v oblasti diagnostiky rakoviny, ani v zabezpečení sebestačnosti špičkových testov vírusu SARS CoV-2, ktoré firma MutliplexDX pre našu krajinu už vyrába.

Presun do digitálneho sveta a rýchla reakcia
Pandémia formuje rôzne scenáre o fungovaní sveta po tom, keď skončí. Už dnes je jasné, že víťazov definuje schopnosť reagovať na zmeny a ich vzťah k technológiám. Ponuka založená na digitálnej distribúcii a technológiách vytvára priestor vysporiadať sa s obrovskými prepadmi v dopyte. Len e-commerce zaznamenal v posledných dvoch mesiacoch nadpriemerné nárasty na všetkých kľúčových trhoch bežnej spotreby. Evidujeme niekoľko pozitívnych príkladov firiem, ktorým táto situácia priniesla úplne nový typ zákazníkov a nebývalý záujem o ich produkty.

Spoločnosť GymBeam s prepracovaným online modelom a expanzívnou politikou predaja, a sortimentom propagujúcim zdravý životný štýl patrí medzi kľúčových hráčov v regióne. Aj rasty online predaj spoločnosti Isadore Apparel bratov Velitsovcov v posledných dvoch týždňoch presiahli očakávania. Firma sa posunula aj vďaka spolupráci s Makytou Púchov pri výrobe rúšok pre klientov. Výrobca známeho sebestačného smart-home Ecocapsule zas zažíva druhý boom objednávok. Podpísal zmluvu s významným európskym klientom na dodávku kapsúl do konca roku 2021 a pripravuje sa na spustenie výroby flotily na prenájom Ecocapsule v hotelových rezortoch po celom svete.

Článok vznikol vďaka spolupráci s ekonomickým denníkom Hospodárske noviny v rámci seriálu Investície v Biznise: https://hnonline.sk/prakticke-hn/2145577-vyspela-e-commerce-je-v-case-pandemie-benefitom

Späť

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.