Isadore Apparel na Eurosporte oslovuje milióny fanúšikov Tour de France a zaznamenáva rekordný záujem o svoju značku.

Cesta je život - Based on true events

Bratom Velitsovcov sa so značkou Isadore Apparel podarilo získať vizibilitu u miliónov divákov najsledovanejšej športovej TV stanice Eurosport. Reklamný spot značky je nasadený v hlavnom vysielacom čase počas dlho očakávaného vrcholu cyklistickej sezóny Tour de France 2020. Cieľom kampane, s ktorou sa okamžite stotožní každý zanietený cyklista, bolo ukázať, že cyklistika je spôsob života. Divák (cyklista) by sa mal v reklame nájsť a asociovať značku, ktorá rozumie cyklistom. Nemal to byť len ďalší nudný spot s cyklistom v peknom prostredí. Koncept postavený na autenticite príznačnej pre túto slovenskú značku priniesol len za 4 dni od nasedenia o 300 % vyššiu návštevnosť webu v porovnaní s minulým rokom, pozitívne reakcie a nárast fanúšikov na sociálnych sieťach. Peter Velits sa sám viackrát zúčastnil Tour de France počas jeho profesionálnej dráhy. Spýtali sme sa ho, ako vníma tento posun a aké sú jeho očakávania od kampane.

Ste prvá spoločnosť z portfólia Crowdberry a dá sa povedať, že aj prvá slovenská značka, ktorá má spot v celoeurópskej TV v jednom z topov sezóny. Bolo náročne sa tam prepracovať?
My sme boli v kontakte s Eurosportom už pred dvoma rokmi, ale vtedy na to ešte nebol ten správny čas. Nielen po finančnej stránke. Firma nebola na takýto krok pripravená. Aj vďaka investícii od Crowdbedrry investorov sa nám však podarilo dosiahnuť bod, kedy sme už boli schopní zrealizovať tento marketingový plán. Navyše, príležitosť ako je teraz, sa už nemusí opakovať. Očakáva sa vysoká sledovanosť Tour de France z dôvodu absencie väčšiny pretekov v tomto roku a neúčasti veľkej časti fanúšikov kvôli pretrvávajúcim pandemickým obmedzeniam.

Tour de France ste viackrát absolvovali ako profesionálni cyklisti. Ako sa na túto cyklistickú udalosť pozeráte teraz - v úlohe komentátora a zároveň zadávateľa reklamy?
Každý ten pohlaď je samozrejme iný, ale tak či tak, všetko sa točí okolo Tour de France ako najväčšieho sviatku cyklistiky. Ja osobne som rád, že napriek tomu, aký rok zažívame, môžeme sledovať tour v televízii. A zároveň môžeme mať náš spot na najsledovanejšom športovom kanáli v Európe.

Kampaň ste odštartovali TV spotom, ktorý s vtipom odkrýva situácie zo života cyklistov, ktoré bežne zažívajú, ale nehovorí sa o nich. Inšpirovali ste sa vlastnými skúsenosťami?
Áno, presne tak. Všetky scény zo spotu su každému cyklistovi známe a mal by sa v nich identifikovať. Taktiež sme chceli urobiť spot, ktorý zaujme a nebude to len ďalší ľúbivý spot ukazujúci špurtovať cyklistu v peknom prostredí so silným zameraním na produkt. Do takého spotu by sme radšej ani nešli. Aké méte očakávania od kampane?Veríme, že celá kampaň zvýši povedomie o značke Isadore v celej Európe, ale hlavne v DACH regióne, ktorý je náš najsilnejší. Tam máme aj ďalšie marketingové aktivity, ktoré by nám mali výrazne pomôcť. Finančný efekt nebude okamžitý, ale očakávame, že nám postupne narastie zákaznícka báza.

Isadore Apparel pretavil vášeň pre šport do biznisu, ťaží z rastúceho záujmu o cyklistiku a vďaka dobrej znalosti zákazníka a cielenému marketingu sa mu darí dosahovať rast aj v súčasnom období. Pokračuje v realizácii svojich plánov, úspešne expanduje na svojom cieľovom trhu v nemecky hovoriacich krajinách (DACH región), teší sa z rekordných čísel na domácich trhoch (40% nárast tržieb na Slovensku oproti minulému roku) a posilňuje svoje postavenie medzi svetovou špičkou v segmente.Ešte stále máte možnosť stať sa spolumajiteľom značky Isadore Apparel a podieľať sa na jej ďalšom raste a úspechu.

Viac o investičnej príležitosti: https://www.crowdberry.eu/isadore/

Späť

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.