Isadore rastie aj vďaka efektívnym marketingovým kampaniam

Kampaň Isadore počas Tour de France, financovaná aj investormi Crowdberry, priniesla značke nárast tržieb o 250%, trojnásobný rast počtu zákazníkov a skoro 3x väčšiu návštevnosť e-shopu. Táto kampaň bola ocenená marketérmi za jej ideu a produkciu. 

Tohtoročná Tour de France patrila tento rok aj napriek obmedzeniam k vrcholom cyklistickej sezóny. Organizátori sa tešili z vysokej sledovanosti, keďže väčšina fanúšikov si tento cyklistický sviatok vychutnávala z pohodlia domova. Práve tento aspekt bol dôležitý aj pre slovenskú firmu Isadore Apparel, ktorá sa rozhodla využiť ponuku na reklamný priestor od najsledovanejšej športovej televízie Eurosport. Aj s podporou investorov Crowdberry mohla značka opäť ukázať silu svojho marketingu a priniesť kampaň, ktorá si získala nielen pozornosť zákazníkov z celej Európy. Výsledky kampane „Cycling struggles“ v duchu motta Road is the way of life (cesta je spôsob života) hovoria samé za seba: 

  • Nárast spontánneho záujmu o značku (podiel vyhľadávaní v Google) na kľúčových trhoch: v Nemecku 4-násobný a v Rakúsku 5-násobný oproti priemeru v tomto roku 
  • Omažité zvýšenie predajov cez e-shop v porovnaní s minulým rokom: nárast tržieb o 250%, počet nových zákazníkov vzrástol o 342% a návštevnosť webu sa tiež strojnásobila (+ 277%) 
  • Kampaň zaznamenalo o 1/3 viac ľudí na nemeckom trhu (primárne cielenie) v porovnaní s drahšou a silnejšou kampaňou konkurencie (19% vs 14%) 
  • Kampaň zvýšila motiváciu nakúpiť produkty Isadore – v prieskume realizovanom v spolupráci s Nielsen ADmosphere uviedlo až 52%, že by zaradili produkty Isadore do výberu pri budúcom nákupe; znalosť značky sa po kampani zvýšila na 26% 

Kampaň si navyše všimli aj slovenskí a českí marketéri a ocenili u za jej ideu a produkciu
->Cyklistický spot Isadore je super světová práce

Isadore sa vo svojom marketingu dlhodobo opiera o premyslené stratégie a dáta, ktoré vychádzajú z poznania zákazníkov a trendov. Stavia na reálnych skúsenostiach, autenticite, akcentuje svoj vzťah k udržateľnosti a reaguje na aktuálne dianie. Snaží sa odlíšiť od svojej konkurencie, čo sa pozitívne prejavuje na poznaní značky a jej obchodných výsledkoch. Dôkazom je aj posledná kampaň, ktorá vznikla v spolupráci s neziskovou organizáciou Post Bellum. V kampani Isadore oslavuje slobodu a jej témou sa stal neuveriteľný príbeh Zdenka F. Daneša, ktorý aj so svojou ženou Máriou utiekli pred komunizmom na bicykloch. Následne emigrovali do USA, kde sa stal univerzitným proferosor a pracoval pre viacero významných spoločností. Neskôr sa vrátil späť a žije pri Prahe. Vo veku 100 rokov stále žije aktívny život a občas jazdí na bicykli. Isadore pri tejto príležitosti zmenil svoj dlhoročný claim “Road is the way of life” na “Freedom is the way of life” a vytvoril kolekciu dresov.  Výťažok z jej predaja pôjde na podporu neziskovej organizácie.  O dizajn dresu sa postaral Martin Velits a jeho tím.

Späť

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.