POSILA PRE EXPANZIU: CROWDBERRY CIELI NA MALÉ A STREDNÉ FIRMY A POSILUJE MANAGEMENT

 

BRATISLAVA, 14.6.2017 Tím najväčšej slovenskej crowd-investingovej platformy Crowdberry rozširuje svojím vstupom do predstavenstva firmy Daniel Gašpar. Ako managing partner bude zodpovedný za výber, analýzu, hodnotenie, prípravu a realizáciu projektov v novom investičnom segmente – Malé a stredné podniky (SME), a bude taktiež zodpovedný za rozvíjanie ďalšej stratégie Crowdberry. Po ročnej externej spolupráci sa tak stáva pevnou súčasťou tímu spoločnosti. Crowdberry umožňuje súkromným investorom investovať do firiem výmenou za vlastnícky podiel a poskytuje tak príležitosť budovať profitabilné a rastúce spoločnosti.

 „Nielen preto, že s Danielom dlhodobo spolupracujeme, som veľmi rád, že sa nám ho podarilo získať ako partnera pre Crowdberry. Má výborné skúsenosti v oblasti investičného financovania malých a stredných podnikov. Tento segment skvelo doplňuje už funkčný segment startupov, ktoré sa s ďalšou fázou rastu posúvajú práve medzi malé a stredné podniky. Vďaka doterajšej externej spolupráci už máme niekoľko SME projektov v štádiu uzatvárania investície. Ďalší práve predstavujeme našim investorom“, hovorí Michal Nešpor, partner Crowdberry pre segment startupov.

Daniel Gašpar (36) má viac než 11 rokov skúseností v oblasti priemyslu a investičného financovania podnikov v USA, Nemecku, Holandsku a Spojenom Kráľovstve. Skúsenosti získal aj v oblasti riadenia rizík a portfólií, projektovom managemente a riadenia tímov. Po absolvovaní stáží a projektov v spoločnostiach Kaufman Bros LLP, BASF a Daimler rozvíjal svoju kariéru v NIBC Bank ako analytik na oddelení akvizičného financovania a private equity. Daniel pomohol vybudovať nemeckú pobočku tejto významnej holandskej investičnej banky keď uzavrel vyše dvadsať transakcií v hodnote viac ako 2,6 miliardy eur. V roku 2011 sa stal viceprezidentom NIBC Bank pre oblasť investičného bankovníctva. Po viac než desiatich rokoch v zahraničí sa v roku 2012 vrátil na Slovensko, kde spoluzaložil investičnú a konzultačnú firmu EWAMCo. Daniel vyštudoval stratégiu a medzinárodný management na Univerzite Komenského v Bratislave a nemeckom Mannheime. Je taktiež držiteľom postgraduálu vo finančnom managemente z Vlerick Management School v Belgicku.

 „Crowdberry je fascinujúci projekt s potenciálom vytvoriť alternatívny segment lokálneho investovania a tým umožniť investorom podieľať sa na úspechu domácich firiem hľadajúcich rastový kapitál. Ako na Slovensku, tak aj v susedných Čechách vidíme obrovský potenciál nielen na strane firiem. Česi a Slováci disponujú nevyužitým kapitálom v objeme niekoľko desiatok miliárd eur, ktorý v dnešnom prostredí nízkych úrokových sadzieb neprináša výnosy. Našou ambíciou je rozhýbať tieto zdroje keďže vidíme mnoho úspešných a etablovaných firiem, ktoré hľadajú kapitál a predstavujú tak zaujímavé investície s nadpriemernou návratnosťou“, doplňuje Gašpar.

Crowd-investing je moderný a efektívny spôsob pre priame investovanie do dynamických spoločností. Ide o inovatívny doplnok k tradičnému bankovému financovaniu. Vďaka Crowdberry môžu firmy aj v segmente malých a stredných podnikov získať peniaze na expanziu a rast i vo fázach, kedy bankové financovanie naráža na svoje limity a rieši problém častej podkapitalizácie v rodinných podnikoch. Na druhej strane toto financovanie poskytuje investorom možnosť zhodnotiť investíciu na lokálnych trhoch a stať sa spolumajiteľom inovatívnych česko-slovenských spoločností. V súčasnej dobe Crowdberry ponúka sériu nových investičných príležitostí, ktoré žiadajú o takmer 9 miliónov Eur. Ďalšie spoločnosti prechádzajú fázou prípravy, ktorá zahŕňa dôkladné preverenie obchodných plánov, stratégie a finančných výsledkov.

 

 

Späť

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.