Prečo je GymBeam tak úspešná investícia? Prečítajte si rozhovor pre Hospodárske noviny

Prečo si myslíte, že to bola pre investorov zaujímavá investícia?

GymBeam zaujal najmä ľuďmi, ich odhodlaním, skúsenosťami a víziou. Kvalitný a zanietený tím je predpokladom úspechu väčšiny podnikateľských plánov. Vytvorí hodnotu, ktorá je atraktívna pre zákazníkov aj potenciálnych strategických partnerov. Zároveň je zásadným faktorom znásobenia kapitálu pre investorov. V druhom rade je to atraktivita produktu mimoriadne vhodného pre e-commerce, veľkosť trhu, zameranie sa na región s rastúcou kúpnou silou a veľmi fragmentovaná lokálna konkurencia. Nízka miera penetrácie online nakupovania v segmente funkčných potravín a doplnkov pre športovcov je už len ďalším bonusom.

Čo firma získala vstupom Crowdberry investorov?

GymBeam sa postupne transformuje na profesionálnu rastovú firmu so štandardami zahraničných spoločností. Zavedením štruktúrovanej governance, transparentného reportingu a nastavením rastovej stratégie sa svojou momentálnou pozíciou môže porovnávať s akýmkoľvek konkurentom zo západnej Európy. V niektorých oblastiach internej organizácie ich už dokonca predbehol a udáva trendy. To firme dáva solídny základ pre škálovanie a rast. Vstupom stabilného nenávratného kapitálu sa zlepšili vzťahy s bankami a napravili sa niektoré chyby, ktoré sú bežné a dokonca i zdravé pre rýchlo rastúce firmy. Investori s bohatými skúsenosťami z e-commerce, digitalizácie a investičného bankovníctva sú pre GymBeam zdrojom informácií.    

Ktoré najväčšie výzvy pred firmou stoja?

Pre investorov Crowdberry, ako spolumajiteľov GymBeam, sa firma stala akýmsi bezpečným prístavom pre kapitál. Najmä pre diverzifikovaný e-commerce model s vyše štyrmi miliónmi zákazníkov z 11 krajín. Funkčné potraviny a doplnky výživy v čase pandémie zažívajú obrodu. Zatvorením kamenných predajní trpí väčšina malých predajcov a online sa tak postupne stáva hlavným distribučným kanálom pre výrobcov aj zákazníkov. Najväčšou výzvou pre GymBeam ostáva zvládnuť extrémny rast a škálovanie spoločnosti pri udržaní motivovaného a angažovaného tímu. Pri pevných základoch sa ani dlhodobý cieľ 100 miliónov eur tržieb nezdá byť nedosiahnuteľný. Crowdberry so svojimi investormi bude spoločnosť na tejto ceste ďalej maximálne podporovať.

Článok vznikol vďaka spolupráci s ekonomickým denníkom Hospodárske noviny v rámci seriálu Investície v biznise: https://hnonline.sk/prakticke-hn/2145577-vyspela-e-commerce-je-v-case-pandemie-benefitom

Späť

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.