Prvou investíciou zo štátneho investičného balíka v správe CB Investment Management je technologická firma Cviker

Technologická firma Cviker získala vyše pol milióna EUR a naviac príležitosť osloviť privátnych investorov na Crowdberry.

Technologický startup Cviker získal 550 tisícovú investíciu z 12 miliónového štátneho investičného balíka Slovak Investment Holdingu, ktorý je v správe CB Investment Management. Určený je na rozvoj podnikania mladých firiem zo všetkých regiónov Slovenska. Cviker je tak prvou firmou, ktorú CB Investment Management prostredníctvom fondu podporil. Získané prostriedky firma použije na spustenie ostrej, plne spoplatnenej prevádzky platformy pre zákazníkov primárne z USA a rozšírenie tímu na Slovensku.

CB Investment Management je dcérskou spoločnosťou Crowdberry, ktorá spravuje zdroje vo výške takmer 12 miliónov Eur. Zdroje pochádzajú z prostredkov získaných od Slovak Investment Holding aj z vlastných zdrojov CB Investment Management. Správca aktívne vyhľadáva mladé slovenské firmy s menej ako trojročnou históriou podnikania a s potenciálom medzinárodného pôsobenia. Tie majú šancu získať nielen investíciu z fondu, ale aj od súkromných investorov na investičnej platforme Crowdberry.

„Záujem súkromného sektora o investovanie do spoločnosti Cviker už tiež evidujeme. “, hovorí Michal Nešpor, partner CB Investment Management „ K fondovej investícii sa preto môžu pridať aj súkromní investori prostredníctvom platformy Crowdberry a do Cvikeru investovať ďalších 500 tisíc eur. Celkom tak spoločnosť môže získať rastový kapitál presahujúci jeden milión Eur. Súčasne by tak získala aj ďalších investorov, ktorí spoločnosti pomôžu pri rozvoji existujúcich spoluprác a oslovovaní nových klientov na severoamerickom či európskom trhu.“

Spoločnosť Cviker, ktorá vznikla v popradskom f(IT)cubatore a neskôr sa rozvíjala aj v Americkom Smart City Works, priniesla na trh cloudovú platformu AKULAR špeciálne pre potreby realitného trhu. Automatizovane spracúva všetky druhy komplexných 3D modelov budov a zariadení a prostredníctvom telefónov a tabletov umožňuje ich rýchlu vizualizáciu investorom, architektom a širokej verejnosti, s ktorou chce developer komunikovať. Všetko v rozšírenej realite, v skutočnej veľkosti a v kontexte okolia ešte pred začiatkom výstavby. Vrátane technickej a dopravnej infraštruktúry. Architektom, projektovým manažérom, developerom a klientom tak dokáže šetriť čas i peniaze. To čo kedysi trvalo týždne a mesiace dnes firma dodáva v priebehu niekoľkých hodín. Po pilotných projektoch s poprednými svetovými developermi prejavili záujem o spoluprácu už viaceré spoločnosti a inteligentné mestá na Európskom i Americkom kontinente. Patrí k nim napríklad skupina Boston Properties či spoločnosť Trigranit, ktorá je jedným z najväčších developerov v regióne CEE. Najnovšie Cviker zvizualizoval ikonické developmenty riaditeľstva Amazonu vo Washington DC, tzv. National Landing developovaný skupinou JBG Smith a región Long Island City, za ktorým je skupina Plaxall.

„Predpokladáme, že Cviker sa stane atraktívnou príležitosťou pre väčšiu investíciu resp. kúpu medzinárodnými IT firmami či investičnými fondami zameranými na nové rastúce odvetvie rozšírenej reality (AR) a inovatívnej komunikácie v oblasti PropTechu.“, vysvetľuje očakávania M. Nešpor. „Návratnosť investovaného kapitálu odhadujeme v násobkoch. Kapitál sa po úspešných odpredajoch firiem vráti do Slovak Investment Holding a použije na investičnú podporu ďalších rastových spoločností.”, podčiarkuje Michal Nešpor a dodáva, že „už teraz máme rozpracované ďalšie štyri zaujímavé firmy z regiónov Slovenska. Je to dobrá správa, keďže každá z nich bude investovať prostriedky do rozvoja a budovať nové pracovné miesta.”

Späť

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.