Slovenské Sensoneo poskytujúce globálne inteligentné riešenia pre správu odpadu získalo ďalšiu miliónovú investíciu. Posilní vďaka nej svoju zahraničnú expanziu.

Spoločnosť Sensoneo, ktorá sa na svetových trhoch presadzuje inovatívnymi riešeniami pre manažment a zvoz odpadu, získala od slovenských a českých investorov 1,2 milióna eur. Ide v poradí o druhú investíciu, riadila ju investičná platforma Crowdberry.  

Od prvej investície v lete 2017, kedy do spoločnosti vstúpili investíciou vo výške 1 milión eur investori v zložení Credo Ventures, Y Soft Ventures a súkromní investori investičnej platformy Crowdberry, sa Sensoneu podarilo dosiahnuť pozoruhodné obchodné výsledky a výrazne rozšíriť počet svojich zákazníkov a partnerov. To zo spoločnosti Sensoneo znovu urobilo zaujímavú investičnú príležitosť ako pre nových, tak aj súčasných investorov.  

Credo Ventures a časť Crowdberry investorov z prvého kola vo firme navýšila svoje investície a portfólio investorov sa rozšírilo o skupinu Sonoma. Záujem nových investorov dokonca výrazne prevyšoval kapacitu investičného kola, kvôli čomu musela spoločnosť niektorých investorov odmietnuť:   

Spoločnosť vyvinula vlastné technologické riešenie pre problém, ktorý riešia mestá a firmy po celom svete. Inšpirovala sa distribučným modelom globálnych dodávateľov a vyhľadaním a preškolením obchodných a implementačných partnerov na cieľových trhoch dokázala veľmi rýchlo a úspešne expandovať. To je dôvod, prečo je úspešná nielen v podnikaní, ale aj v oslovovaní investorov. Dosiahnuté výsledky s investíciou z prvého investičného kola sa pretavili do zvýšenia hodnoty spoločnosti a s ňou aj hodnoty podielu súčasných investorov. Mnohí z nich sa tak rozhodli investovať znovu a navýšiť svoje investície. Je to pre nás dôkaz, že sú s vývojom spoločnosti spokojní,“ uviedol Michal Nešpor zo spoločnosti Crowdberry.  

Získané investičné prostriedky spoločnosť použije na ďalšie posilnenie svojej expanzie na zahraničné trhy, predovšetkým v rámci Európy, v Severnej Amerike a na Blízkom východe. Prostriedky tiež budú smerovať na posilnenie vývojového tímu a tímu zákazníckej podpory:   

 „Na globálnom trhu smart odpadových riešení sme si dokázali rýchlo vybudovať silné meno, za čo vďačíme predovšetkým našej technologickej vyspelosti, inovatívnemu vývoju a silnému profesionálnemu tímu. Denne nám prichádza niekoľko nových obchodných príležitostí z bonitných trhov, akými sú Severná Amerika, Blízky východ alebo Európa. Tie teraz budeme môcť efektívnejšie a kvalitnejšie obslúžiť. Ide už o našu druhú investíciu v relatívne krátkom čase a teší ma, že investori vidia potenciál našej spoločnosti a chcú nám umožniť využiť ho naplno. Veríme, že tak dokážeme naše súčasné postavenie na trhu ešte posilniť,“ uviedol Martin Basila, zakladateľ a riaditeľ spoločnosti Sensoneo.  

Späť

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.