V čom spočívá potenciál investičnej príležitosti Boataround? Prečítajte si rozhovor pre Hospodárské noviny

Michal Nešpor, partner CB Investment Management, Crowdberry

Ako hodnotíte investíciu, čím podľa vás zaujala investorov?

Tak ako všetky mladé spoločnosti má Boataround za sebou náročnú, avšak z dnešného pohľadu už úspešnú cestu. Na začiatku zaujal investorov skúsený tím zakladateľov, ktorí boli súčasťou škálovania a rastu Booking.com. Neskôr investorov zaujali výsledky dosiahnuté za krátky čas najmä v počte rezervácií, ponukou lodí v katalógu, v počte partnerov/charterov, destináciami a zastúpením, ale aj vysokým hodnotením zákazníckeho servisu a podielom vracajúcich sa zákazníkov.

V čom vidíte najväčší potenciál Boataroundu?
Boataround môže čoskoro dosiahnuť prvú priečku v počte online rezervácií plavidiel v Európe a ďalej škálovať svoj existujúci medzinárodný biznis.

Čo firma získala (ako sa posunula) vstupom Crowdberry investorov?
Okrem kapitálu na ďalší rozvoj získala tiež množstvo zákazníkov z radov investorov, ktorí sa sami ako ambasádori delia svoje skúsenosti s prenájmom lodí a propagujú Boataround v okruhu svojich známych.

Aj s ohľadom na aktuálnu situáciu – ako vidíte ďalší vývoj spoločnosti a ktoré najväčšie výzvy pred ňou stoja?
Boataround je pre svojich zákazníkov dostupný v desiatkach krajín po celom svete a napriek obmedzeniam medzinárodného cestovania vie svojím zákazníkom poskytnúť prenájom lodí aj lokálne, v rámci jednotlivých krajín. Tento segment musí Boataround ďalej posilňovať (čo sa im darí), aby bol menej náchylný na cestovné obmedzenia zákazníkov.


Článok vznikol pre seriál "Investície v biznise" ekonomického denníka Hospodárske noviny.
https://hnonline.sk/hn-special/2208969-v-prenajme-lodi-su-svetovi

Späť

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.