V čom spočívá potenciál investičnej príležitosti Footshop? Prečítajte si rozhovor pre Hospodárské noviny

Kamil Lovas, investičný manažér Crowdberry 

V čom je najväčší potenciál Footshopu? Pomáha firme v aktuálnej situácii biznis model? 
Footshop vytvára trendy online nakupovania tenisiek a streetwear oblečenia v strednej Európe. Spolu s dizajnovými kamennými predajňami prináša ako jediný predajca limitované série produktov dostupné len v tisíckach kusov pre celý svet vďaka priamym vzťahom s prémiovými výrobcami. Vlani dosiahol tržby približne 30 miliónov eur. Štýlovo zariadené flagship obchody poskytujú jedinečný nákupný zážitok a dopĺňajú lokálnu prítomnosť Footshopu zákazníkom a fanúšikom organizovaním komunitných podujatí. Trend online nakupovania kontinuálne rastie a dobieha Západ. Koronavírus ho akceleruje a prispieva k upevneniu trhovej pozície digitálnych firiem. 

Čím Footshop zaujal investorov?
Firma pôsobí v e-commerce, ktoré neustále rastie a dáva priestor na expanziu z Prahy smerom na východ aj západ. E-commerce je interaktívna dynamická forma maloobchodu, ktorá formuje trendy (digitalizáciu s technologickými inováciami a interaktívnym marketingom). Footshop je love brandom pre generáciu Z, a tým investíciou do budúcnosti nakupovania. Vďaka kvalitnému tímu a zakladateľovi s jasnou víziou napreduje. Do internetovej predajnej platformy prináša inovácie, ktoré z firmy robia jedinečného partnera pre globálnych hráčov so záujmom pokryť 160 miliónovú populáciu strednej a východnej Európy. Spoluinvestovať po boku jedného z najrenomovanejších rastových investičných fondov v strednej Európe s vyše 10-ročnou históriou prináša investičnú príležitosť v podobe významného kapitálového zhodnotenia.

Čo firme priniesli Crowdberry investori?
Kapitál na expanziu aj skúsenosti sériových investorov a podnikateľov v online segmente, ktoré tím Footshopu môže využiť na ďalší rast. Investícia umožní aj štart digitálnych inovácií s cieľom ponúknuť nový spôsob nakupovania a akcelerovať rast hodnoty spoločnosti. Zapojením firmy do ekosystému Crowdberry a prístup k vyše tritisíc rozmanitých investorom jej otvorí možnosti spolupráce a partnerstiev doma, v Česku, ale aj po celej Európe.


Článok vznikol pre seriál "Investície v biznise" ekonomického denníka Hospodárske noviny. 
https://hnonline.sk/pr-clanky/2160818-footshop-zo-srdca-europy-diktuje-trendy-online-nakupu

Späť

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.