Z CROWDBERRY SA STÁVA PRVÁ ČESKO-SLOVENSKÁ CROWD-INVESTINGOVÁ PLATFORMA

Najväčšia slovenská crowd-investingová platforma Crowdberry dnes oznámila dlho pripravovaný vstup na český trh a zároveň menovala Davida Jelena partnerom pre Českú republiku. David Jelen bude zodpovedný za aktivity tejto prvej česko-slovenskej crowd-investingovej platformy na českom trhu, vrátane spolupráce s českými firmami hľadajúcimi kapitál a potenciálnymi investormi z oboch krajín.

Crowdberry umožňuje súkromným investorom investovať do firiem výmenou za vlastnícky podiel a poskytuje im tak príležitosť podieľať sa na vytváraní ich úspešnej budúcnosti. V roku 2017 už spoločnosť pomohla štyrom firmám získať investície v celkovej výške 2,45 milióna eur.

 „David výborne doplnil náš manažérsky tím predovšetkým vďaka 15 rokom skúseností v oblasti nehnuteľností, investícií a finančného manažmentu firiem. Okrem riadenia Crowdberry v Českej republike bude zároveň kľúčovým partnerom pre podporu spoločností hľadajúcich kapitál pre expanziu v Českej alebo Slovenskej republike. Okrem startupov môžu naši investori investovať aj do malých a stredných podnikov, teda už zabehaných a ziskových firiem. Ako prvú z tejto kategórie sme uzavreli investíciu na geografickú expanziu pre inovatívnu live-marketingovú agentúru Creative Pro, pôsobiacu na českom a slovenskom trhu. Z českých firiem sa ako prvý našim investorom predstaví startup AquaQube,“ povedal Daniel Gašpar, Managing Partner Crowdberry.

„Na Crowdberry ma veľmi zaujalo, že hoci ide o firmu  postavenú na startupe, celý jej tím tvoria manažéri s obrovskými skúsenosťami zo zahraničných investičných fondov a bánk. To, s dôrazom na kvalitu prezentovaných príležitostí, dáva firmám aj investorom istotu v dlhodobom horizonte. Osobne ma presvedčil aj otvorený a transparentný prístup a hodnoty firmy, ktoré zatiaľ nie sú v tuzemskom investičnom prostredí vždy pravidlom.“ povedal David Jelen, partner Crowdberry pre Českú republiku.

Jelen začal kariéru v roku 2001 v poradenskej spoločnosti TMF Group, v ktorej sa postupne vypracoval až na pozíciu Deputy Managing Director, zodpovedného za poskytovanie účtovných služieb. V spoločnostiach Flow East a P3 Logistic Parks sa venoval prevažne oblasti nehnuteľností, a to tak správe, ako aj akvizíciám a predajom. V roku 2013 založil spoločnosť Profid, ktorá svojim klientom poskytuje služby v oblasti uceleného finančného riadenia.

„Crowdberry je veľmi ambiciózny projekt, ktorý mení trh financovania a investícií. Zároveň vytvára komunitu firiem a súkromných investorov, ktorá je založená na dlhodobom vzťahu. Vďaka tomu majú investori možnosť zhodnotiť peniaze v projektoch, ktoré sú im blízke, a tak pomáhať budovať česko-slovenské firmy. Firmy zasa môžu získať nielen finančné prostriedky, ale aj investorov, ktorí im vďaka svojim skúsenostiam a kontaktom s obchodom aktívne pomôžu. Zaujímavé je, že crowd-investing tak investorom dáva na rozdiel od bežne dostupných príležitostí možnosť ovplyvniť úspech ich investície,“ dodáva David Jelen.

Crowd-investing je moderný a efektívny spôsob priameho investovania do dynamických spoločností. Ide o inovatívny doplnok k tradičnému bankovému financovaniu s možnosťou zapojiť potenciálnych zákazníkov do vlastníckej štruktúry firmy. Firmy môžu získať peniaze – a tým pádom aj nových spoločníkov – pre rast svojho podnikania aj v období, keď nemajú prístup k bankovému financovaniu. Na druhej strane investorom poskytuje možnosť zhodnotiť investíciu a vlastniť majetkový podiel v inovatívnych spoločnostiach.

Späť

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.