Záujem o investíciu prekonal očakávania - Čezeta ponúka ďalších 5% firmy

Čezeta Motors dnes oznámila uzavretie investície 15 miliónov korún, ktorú získala na investičnej platforme Crowdberry, od takmer sedemdesiatich investorov, ktorí sa stali spolumajiteľmi svojej obľúbenej firmy. Ide tak o jeden z najúspešnejších crowd-investičných projektov na českom trhu. Pokračujúci záujem investorov a vysoký dopyt z celej Európy viedli k rozhodnutiu ponúknuť investorom ďalších 5% firmy a navýšiť cieľovú sumu na 20 miliónov korún.

Investícia je súčasťou plánu Čezety vyrábať v roku 2022 pre celý európsky trh 2 000 motoriek ročne. Najväčšia časť získaných peňazí bude smerovať do výroby a novej lakovne. Firma chce všetky procesy postupne presunúť pod vlastnú strechu v prostějovskej historickej budove továrne Wikov. Čezeta tiež plánuje otvorenie nového showroomu v centre Prahy, ktorý nielen ponúkne možnosť elektro motorku vyskúšať a propagovať u návštevníkov Prahy, ale bude tiež zastrešovať komunitu, ktorá sa už okolo moderne strihanej legendy vytvára.

"Teší nás, koľko ľudí nám prejavilo dôveru. Príjemne ma prekvapilo, že sme s Crowdberry dokázali za mesiac pripraviť investičnú príležitosť výhodnú pre investorov i spoločnosť samotnú. Počas kampane sa nám podarilo získať viac ako 15 miliónov korún len za dva týždne. Crowdberry nám vlastne zostavilo privátne joint venture partnerstvo na mieru, ktoré sme teraz uzavreli, ale záujem investorov nás presvedčil k ponuke ďalších piatich percent firmy. Očakávam, že vďaka predĺženiu kampane vo firme privítame ešte ďalších 20 nových spolumajiteľov a posilníme tak kapitálovú štruktúru spoločnosti. Z celého investičného procesu máme veľkú radosť, pretože nám okrem kapitálu priniesol aj nových zákazníkov a podporu v oblasti stratégie a komunikácie značky, "opisuje Neil Eamonn Smith, CEO a majiteľ spoločnosti Čezeta.

Čezeta kombinuje historickú značku s nadčasovým dizajnom a predovšetkým špičkovými technológiami. Technické parametre radia túto elektro motorku do svetovej špičky. Stroj prejde až 150 km na jedno nabitie, nabije sa za 3,5 hodiny a dosahuje maximálnu rýchlosť 115 km/h. Unikátny je aj systém regeneratívneho plynového a brzdového riadenia.

Prvé stroje firma doručila tento rok na jar do Belgicka a Spojeného kráľovstva. Teraz tím pracuje na vlastnej aplikácii, ktorá má zákazníkovi umožniť jednoduchšiu komunikáciu so skútrom. Prioritou je tiež optimalizácia výrobného procesu a stabilizácia na trhu. Firma zvažuje aj rozšírenie produktového radu o ďalší nadčasový model.

 "Čezeta je inovatívna firma, ktorá už preukázala záujem zákazníkov z celého sveta. Našich investorov presvedčila hlavne vízia tímu stať sa špičkou v rastúcom odvetví elektromobility skĺbením dizajnu, inovácií, špičkových technológií a služieb do produktu zameraného na najnáročnejších zákazníkov. Aj preto sa Čezeta rozhodla prijať ešte ďalších investorov, ktorým poskytneme po registrácii na našej platforme rovnaký servis ako prvým osemdesiatim investorom. Od prípravy transakcie, právnych služieb, až po dlhodobý dohľad nad investíciou, " hovorí David Jelen, partner Crowdberry pre Českú republiku.

História Čezety siaha až do roku 1957, kedy niekoľko motocyklov, vrátane legendárneho skútra, navrhol dobrodruh a konštruktér Jaroslav František Koch. Jeho najznámejším dielom je Čezeta 501. Poznávacím znamením je špecifický tvar prednej časti, vďaka ktorému ju prezývali "prasiatko". Čezeta sa rýchlo stala hitom a symbolom slobody počas studenej vojny. Vyvážala sa do mnohých krajín predovšetkým východného bloku, ale napríklad aj na Nový Zéland, kde sa predávala pod značkou NZeta.

Viac o Čezeta

Späť

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.