Pet Farm Family - Prémiové BIO krmivo pre domácich miláčikov so zastúpením na 5 trhoch

Prejavený záujem

Cieľ

0 %   

- €

- €

Jeden z kľúčových hráčov na poli prémiového krmiva pre psy a mačky ponúka vysoko kvalitné a nutrične vyvážené produkty bez éčok, dochucovadiel a umelých prísad. V priebehu 7 rokov dokázala česká rodinná firma expandovať na 5 európskych trhov, pričom za roky 2017-2019 zaznamenala 86% nárast tržieb (CAGR). S investíciou plánuje rozšíriť produktové portfólio, škálovať výrobu a budovať povedomie o značke na európskych trhoch.

 • Vysoko kvalitné krmivo z lokálnych surovín - jediný BIO a MSC výrobca krmiva v CZ a SK
 • B2B aj B2C segment - vlastný e-shop a kamenná predajňa v Prahe a Budapešti
 • Predaj na Pet Center, Alza, Rohlík, Sklizeno či Yeme
 • Výroba 35 ton krmiva za rok 2019, priemerná hodnota objednávky: 1 120 CZK (ČR), 64 EUR (SK)
 • Medzinárodné pôsobenie - Česko, Slovensko, Maďarsko, Poľsko, Dánsko
 • Silný trhový potenciál - trh 21 miliárd EUR v Európe s 2,5% ročným rastom
Pripravuje sa
Cieľ
- €
Počet investorov
-
Prejavený záujem
- €
Minimálna investícia
10 000 €

Pre prístup k detailom a materiálom o investičnej príležitosti sa prosím prihláste alebo registrujte

Registrácia

O investičnej príležitosti

Cieľ investície

 • Rozšírenie medzinárodného pôsobenia značky, predovšetkým v HU, PL, DK s dôrazom na online a B2B kanály 
 • Posilnenie značky v ČR a SR najmä v B2C segmente 
 • Navýšenie produkcie zavedením ďalších zmien a ďalších výrobných strojov 
 • Zefektívnenie procesu balenia 
 • Rozšírenie produktového portfólia a posilnenie mačacieho segmentu 

 

Česká rodinná firma od roku 2012

Česká rodinná firma Pet Farm Family vznikla v roku 2012 pod pôvodným názvom Sušienkovo. Podnetom k vzniku firmy bola túžba dopriať vlastným domácim miláčikom kvalitnú stravu zo surovín s jasným pôvodom a absencia odpovedajúcich krmív na trhu. Od domáceho pečenia maškŕt sa v priebehu ôsmich rokov zakladatelia Alie Lengyelová a Matej Toman vypracovali na firmu vyrábajúcu prémiové BIO a MSC krmivo pre psy a mačky s pôsobením na 5 trhoch EU a potenciálom ďalšieho rastu. Využívajú k tomu aj Matejove znalosti zo špičkových marketingových agentúr ako je Wiktor Leo Burnett či ZARAGUZA. Pražská továreň Pet Farm Family sa stala jediným BIO a MSC výrobcom krmív pre psy a mačky v Čechách a na Slovensku. V roku 2020 plánuje spoločnosť otvoriť nové kamenné predajne v Budapešti a v Prahe vo Vnitroblocku (v poradí druhá predajňa v Prahe). 

 

"Bull-shit free" - lokálna, kvalitná a prírodná strava 

Konkurenčnou výhodou Pet Farm Family je pôvod a kvalita surovín, ktoré odoberá od českých a slovenských lokálnych dodávateľov (jedná sa o kvalitné mäso, ktoré nájdete vo vyhlásených pražských a michelinských reštauráciách). Spolupracuje s miestnymi farmármi a udržateľným rybolovom s certifikáciou MCS. Bežné a často nevhodné prísady do krmív pre zvieratá nemajú v produktoch Pet Farm Family žiadne miesto, tak isto ako konzervanty. Vďaka zloženiu a použitiu kvalitných ingrediencií je obsah krmív Pet Farm Family vyvážený a oproti bežným krmivám stačí menšie množstvo pre správnu dennú dávku živín, čo má pozitívny vplyv na kondíciu a dlhodobé zdravie domácich miláčikov. 

 

Transparentná výroba 

Pet Farm Family si zakladá na transparentnosti, preto sa zákazníci môžu na pražskej prevádzkarni na vlastné oči presvedčiť, ako prebieha výroba a aké suroviny používajú. Z obchodu je totiž priamo vidieť do výrobne, do ktorej nechávajú nahliadnuť aj svojich takmer 30 tisíc sledujúcich na svojich sociálnych sieťach. 

Dôraz na šetrnosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu sa prelína celým procesom aj spoločnosťou. Budova v Prahe, v ktorej sídli továreň, kancelárie a zázemie firmy, využíva 100% zelenú energiu, samozrejmosťou je recyklácia a eliminácia jednorazových plastov. Pri výrobe využívajú lokálne zdroje, podporujú BIO farmárov a výrobcov ekologických materiálov. 

 

Od B2C po B2B - od Alzy po Pet Center

Klienti Pet Farm Family patria do segmentu B2C aj B2B. Koncových zákazníkov obsluhujú cez vlastné e-shopy, kamennú predajňu v Prahe a spoluprácou s poprednými internetovými obchodmi ako je Alza, Mall alebo Rohlík. Na Slovensku si zákazníci môžu produkty kúpiť v sieťach drogérií DM, prémiových potravinách Yeme a taktiež vo vybraných petshopoch. V segmente B2B je najdôležitejším partnerom sieť predajní Pet Center. 

V rámci B2B rastie konverzný pomer na získavanie nových zákazníkov, ktorého priemer na všetkých trhoch je 18,8% so silným rastom najmä na slovenskom trhu, kde sa pohybuje okolo 35,95%. Historický rast tržieb za roky 2017-19 dosahuje cca. 86% (CAGR).


Rastúci trh domácich miláčikov 

Súčasná produkcia pražskej továrne predstavuje cca. 35 ton hotových produktov ročne. Celková výrobná kapacita môže dosiahnuť max. 188 ton ročne za predpokladu naskladnenia dostatočného množstva surovín, zavedením druhej zmeny a plánovaným získaním spracovateľských a plniacich strojov, ktoré produkciu výrazne zautomatizujú. Vďaka tomu bude môcť Pet Farm Family získať vyšší podiel na európskom trhu, ktorý má veľmi silný potenciál. 

Viac ako 80 mil. domácností v EU vlastní aspoň 1 domáce zviera, pričom počet psov predstavuje cca. 85 miliónov a mačiek 104 miliónov. Hodnota európskeho trhu je odhadovaná na 21 miliárd EUR ročne s 2,5% rastom. Iba v Českej republike a na Slovensku je takmer 3 milióny psov a rast česko-slovenského trhu sa pohybuje okolo 6% ročne. Pozitívny vplyv má taktiež zvyšujúci sa záujem spotrebiteľov (majiteľov zvierat) o oblasť zdravia a BIO produktov a rast luxury segmentu. 

Okrem chutných, zdravých, udržateľne vyberaných a ekologických krmív a maškŕt pre psy a mačky ponúka Pet Farm Family aj doplnkový sortiment ďalších značiek, ktoré zdieľajú ich vášeň pre ekológiu a vysokú kvalitu. Na všetkých trhoch tak predávajú napríklad aj hračky, vôdzky, pelechy a ďalšie doplnky. 

 

Investícia pre ďalšiu expanziu

Investíciu chce firma využiť na zvýšenie produkcie - súčasnú ročnú produkciu cca. 35 ton hotových produktov plánuje navýšiť na celkový potenciál 188 ton ročne. Cieľom je tiež posilniť mačací segment a rozšíriť produktové portfólio, napríklad už teraz s veterinármi vyvíjajú a rozširujú sekciu Lekárnička. Zamerajú sa aj na posilnenie postavenia na aktuálnych trhoch, zefektívnenie procesu balenia a budovanie povedomia o značke.

 

V médiách

Pet Farm Family priviedol k biznisu vlastný pes. Krmivo dnes vyrábajú z ozajstného mäsa

Z vaření pro psa se stal rodinný byznys. Pet Farm Family v Česku i ve světě boduje s přírodními krmivy pro psy a kočky

Videá

Obrázky

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.