Retino - SaaS riešenie reklamácií a vracania tovaru pre akýkoľvek e-shop

Prejavený záujem

Cieľ

85,1 %   

425 500 €

500 000 €

Retino rieši problém zvyšujúceho sa objemu reklamácií v eCommerce a ponúka jednoducho integrovateľné riešenie reklamácií pre akýkoľvek e-shop. Manuálny a časovo náročný reklamačný proces s veľkým rizikom chýb premieňa na automatizovaný postup, ktorý e-shopom šetrí až 60 % času a s ním spojených nákladov. Zlúčením komunikácie a služieb do jedného online rozhrania robí z reklamácie užívateľsky príjemný proces pre e-shopy aj ich zákazníkov, čím zároveň zvyšuje pravdepodobnosť opakovaného nákupu.

 • Automatizácia procesu od prijatia reklamácie až po online monitoring vrátane logistiky
 • Výrazné zvýšenie spokojnosti cieľových zákazníkov a pravdepodobnosti opakovaného nákupu
 • 2,4 milióna relevantných reklamácií v Česku a na Slovensku ročne, 14 miliónov v CEE s očakávaným zdvojnásobením do 3 rokov
 • Ponúkané ako plug & play modul prenajímateľom technických riešení e-shopov, dnes už integrované so Shoptet.cz (15 tisíc e-shopov)- 100 nových klientov za prvých 19 minút pri spustení
 • Viac ako 5 tisíc spracovaných reklamácií 50-timi platiacimi e-shopmi a vyše EUR 10.000 obrat od Q3 2018, rokovania s ďalšími viac ako 280 potenciálnymi zákazníkmi
 • Skúsení mentori: Josef Matějka (CZC), Martin Rozhoň (Vivantis), Peter Hajduček (Footshop)
 • Úspešné dokončenie investičného kola a due diligence procesu v StartupYard Batch 8
Aktívny – uzatvárame kampaň
Cieľ
500 000 €
Počet investorov
52
Uzatváranie
Prejavený záujem
425 500 €
Minimálna investícia
5 000 €

Pre prístup k detailom a materiálom o investičnej príležitosti sa prosím prihláste alebo registrujte

Registrácia

O investičnej príležitosti

Cieľ investície

 • Expanzia: integrácia Retino plug & play riešenia s nadnárodnými e-shopovými platformami, BigCommerce, Magento, Shopify alebo WooCommerce, každá s dosahom stoviek tisíc e-shopov
 • Posilnenie marketingových a distribučných aktivít prostredníctvom platforiem
 • Posilnenie vývojového tímu

Retino ponúka e-shopom jednoducho integrovateľné riešenie reklamácií a vracania tovaru. Zaisťuje komunikáciu, identifikáciu a monitorovanie tovaru v priebehu reklamačného procesu a automatizuje pridružené služby. E-shopom šetrí až 60 % času spojeného s administratívou, čím výrazne znižuje náklady a zvyšuje spokojnosť cieľových zákazníkov spoločne s pravdepodobnosťou opakovaného nákupu.

Ako prebieha reklamácia dnes – netransparentný a frustrujúci proces

Vo väčšine prípadov prebieha reklamácia manuálne, a to ako na strane e-shopov, tak aj na strane zákazníkov. E-shopy nemajú jednotné rozhranie, ktoré by umožňovalo vybavenie reklamácie a všetko riešia cez telefonáty, e-maily, excel a word dokumenty. Zákazník tovar zabalí, pošle e-shopu a čaká. Pracovník obchodu musí po prijatí balíku zistiť, čo zákazník vracia, nájsť jeho objednávku v systéme, správne identifikovať tovar (to môže byť napríklad u jedného z troch párov nohavíc veľmi zložité a zdĺhavé), vyplniť papierový reklamačný formulár a zaniesť záznam do systému.

Reklamácia s Retinom – úspora času, nižšie náklady a spokojný zákazník

Retino.io systém pri integrácii s e-shopom získava všetky informácie o objednávkach. Pri vrátení tovaru sa Retino stará o kompletný proces vrátane logistiky. Zákazník na webe e-shopu v sekcii reklamácie zadá číslo objednávky, zvolí reklamovaný tovar, vyplní reklamačný formulár, vytlačí prepravný štítok a zvolí spôsob dopravy. Všetko v priebehu pár minút a klikov. Retino systém okamžite informuje predajcu o reklamácii a ten po prijatí balíka naskenovaním štítku získa všetky potrebné informácie. Tovar skontroluje a reklamáciu vybaví online, pričom obe strany majú neustále potrebné informácie. Vďaka tomuto procesu e-shop ušetrí až 60 % času, čo vedie k výraznému zníženiu prevádzkových nákladov.

Zvýšenie spokojnosti zákazníka vedie k opakovaným nákupom

Na základe štúdie spoločnosti Acomware z roku 2018, takmer dve tretiny Čechov majú skúsenosť s reklamáciou tovaru, ktorý si objednali cez internet. Ak obchod refunduje ihneď, až 70 % zákazníkov nakúpi znovu. Ak refunduje za tri týždne, nakúpi už iba 9 %. V približne štyroch reklamáciách z desiatich majú zákazníci výhrady k postupu predajcu a vo chvíli keď v priebehu reklamácie narazia na nejaký problém, u polovice hrozí, že si nabudúce vyberú iný e-shop. Vďaka zrýchleniu procesu, minimalizácii chýb a možnosti online sledovania stavu reklamácie, dosahujú e-shopy využívajúce riešenie Retino 95% hodnotenie spokojnosti s reklamáciou (trhový priemer je 50 %), čo vedie k zvýšeniu pravdepodobnosti opakovaného nákupu.

Škálovateľný distribučný model umožňuje spoluprácu s gigantmi

Retino je integrovateľné do akéhokoľvek internetového obchodu. Dnes je ponúkané ako plug & play modul najväčším prenajímateľom technických riešení e-shopov v ČR, Shoptet.cz, na ktorom je prevádzkovaných takmer 15 tisíc e-shopov v ČR s celkovým denným obratom 62 miliónov Kč (2,4 milióna EUR). Po integrácii s Shoptet.cz už počas prvých 20 minút získalo Retino viac než 100 nových registrácií. Magento, WooCommerce, Shopify či BigCommerce predstavujú ďalšie možnosti expanzie k medzinárodnej klientele čítajúcej stovky tisíc e-shopov.

Skúsený tím

Zakladateľ a CEO spoločnosti, Petr Boroš, pred Retinom založil svoju prvú spoločnosť, e-shop Higarden, ktorý s partnerom vybudoval a po dvoch rokoch prevádzky v roku 2017 úspešne predal. Higarden.cz úspešne funguje do dnešného dňa. Svoje znalosti získal Petr, okrem podnikania, počas svojich štúdií na prestížnych univerzitách doma i v zahraničí a to nielen z informačných technológií, ale aj zo sveta marketingu, manažmentu a obchodu.

Každoročne rastúci trh

 • Viac ako 42 tis. e-shopov len v ČR
 • Očakávaný obrat eCommerce v ČR 2018: 139 miliárd Kč (medziročná zmena + 18,5 %)
 • 6 mil. reklamácií v Čechách a na Slovensku ročne, z toho 2,4 mil. relevantných pre Retino (v CEE celkovo 35 mil., z toho 14 mil. relevantných pre Retino) - očakávané zdvojnásobenie do 3 rokov
 • Rast veľkosti trhu eCommerce sa na najbližšie 4 roky v Európe očakáva na úrovni 7,5 % ročne

Výsledky od spustenia Retino služby v Q3 2018

 • Ročný obrat 10.000 EUR, pričom len v Q4 2018 predstavoval obrat 7.000 EUR
 • Viac ako 5.000 spracovaných prípadov vrátenia tovaru
 • Počet objednávok v databáze cca 2,5 milióna - pravidelný prírastok od súčasných klientov cca 200.000 mesačne
 • 280 rozpracovaných potenciálnych zákazníkov v rôznych fázach uzatvorenia zmluvy

 

Retino v médiách

 • Retino ako najlepší startup roka 2018 - Česká spořitelna Nejlepší Startup roku - feedit.cz 
 • Reklamácia nemá byť otrava pre zákazníkov ani pre e-shopov - tyinternety.cz
 • Úspech Retino v StartupYard 2017 - czechcrunch.cz
 • Retino ako 2. najlepší startup roka 2017 - Česká spořitelna Nejlepší Startup roku - roklen24.cz

Videá

Obrázky

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.