Tohle byl rok 2021 v Crowdberry

14. 3. 2022

Tohle byl rok 2021 v Crowdberry

Rok 2021 byl plný příležitostí. Češi a Slováci ukázali, že i přes všechny výzvy chtějí dál rozvíjet byznys i svět kolem sebe. Stačí se podívat na čísla z naší platformy. V loňském roce soukromí investoři vložili do úspěšných českých a slovenských firem a nemovitostí největší objem investic v naší historii – přes 16 mil. eur (400 mil. Kč). Celkově tak mělo Crowdberry ke konci roku 2021 pod správou kapitál v objemu 60 mil. eur a 42 firem v portfoliu. Pod vedením Petera Bečára vznikl navíc fond kvalifikovaných investorů zaměřený na nemovitosti. A rekordní byl i nárůst registrací na Crowdberry platformě a členů našeho týmu.

Růstový kapitál pro firmy a nemovitosti

V roce 2021 jsme na platformě crowdberry.eu úspěšně uzavřeli 10 investičních příležitostí. Celkový objem investovaného kapitálu dosáhl přes 16 mil. eur (400 mil. Kč), přičemž každý třetí investor vložil svoji důvěru a kapitál do dvou a více firem. V portfoliu zafinancovaných společností převažovaly ty zaměřené na technologie (jako např. Artzenal, nettle.ai, SEC Technologies), ale i e-commerce či rezervační platformy a souvisící infrastruktura (Footshop, Boataround, isklad.eu), biotechnologie (Glycanostics) a též nemovitosti (KLM Piešťany).

Nový nemovitostní fond kvalifikovaných investorů CB Property Investors

Fond cílí na nadstandardní výnos prostřednictvím investic do podhodnocených nemovitostí s příležitostí zvýšení jejich hodnoty. Fond reguluje a dozoruje ČNB a vznikl právě v roce 2021.

Investorská komunita se rozrostla na 4 700 registrovaných členů

V loňském roce přibylo přes 1 500 nových investorů (aktivních i pasivních), kteří se registrovali na naší platformě. Celkem už je v naší investorské komunitě přes 4 700 členů, což je meziroční nárůst o 50 %. Naši investoři se mohli dozvědět nové trendy na trhu i novinky z firem na pravidelných setkáních, webinářích či online diskuzích s investičním týmem a zakladateli firem, kterých jsme v minulém roku uspořádali přes 70. Své zkušenosti navíc zakladatelé firem i investoři sdíleli s širší veřejností na události Crowdberry Forum. Šlo o vůbec první česko-slovenskou konferenci o růstovém kapitálu, kterou v přímém přenosu sledovalo víc než 800 lidí.

S růstem portfolia rostla i potřeba rozšířit náš tým

Z původních 21 kolegů jsme vyrostli na 35 lidí, kteří s námi připravují investiční příležitosti, poskytují profesionální servis firmám i investorům a udržují infrastrukturu a mechanismy naší platformy v chodu. Kromě toho také připravují analýzy, webináře, setkání, novinky a spoustu dalšího. Významně jsme posílili také marketing. Interní tým dnes doplňují zkušení marketéři ze společnosti SenseZOOM, v které Crowdberry získala vloni většinový podíl.   

Děkujeme za vaši důvěru a těšíme se na alespoň stejně úspěšný rok 2022.