KLM Nitra - 100% prenajatá logistická hala s 10-ročnou nájomnou zmluvou

Investovaných

Cieľ

100,9 %   

990 859 €

982 000 €

Investícia do logistickej haly skolaudovanej na jeseň 2019 s 10-ročnou nájomnou zmluvou s poskytovateľom expresných prepravných služieb Slovak Parcel Service (SPS). Hala má prenajímateľnú plochu cca 1 200 m2 a nachádza sa v blízkosti obchodných prevádzok Metro a Sconto ako aj v blízkosti automobilky Jaguar Land Rover a priemyselného parku Nitra-Sever. 

Na realizácii projektu sa podieľa spoločnosť KLM real estate (KLM), ktorá má 17-ročné skúsenosti na developerskom trhu, silný tím a 33 zrealizovaných projektov s renomovanými partnermi. 

  • Investícia do nehnuteľnosti je založená na trendoch silného rastu e-commerce, rastu doručovateľských služieb a následne potreby logistických centier
  • Možnosť stať sa spolumajiteľom výnosovej nehnuteľnosti
  • Uzavretá 10-ročná nájomná zmluva s etablovanou spoločnosťou SPS, ktorá je súčasťou Österreichische Post (Rakúska pošta) pôsobiaca v 10 krajinách s obratom viac ako 2 mld. € a ziskom viac ako 144 mil. €
  • Ochrana proti inflácii: nájomné bude každý rok navýšené o výšku inflácie
  • Lokalita nehnuteľnosti v blízkosti obchodných prevádzok Metro a Sconto, neďaleko zjazdu na rýchlostnú cestu R1, priemyselného parku Nitra-Sever a automobilky Jaguar Land Rover, 5 km od centra mesta
  • Stavbu realizovala renomovaná stavebná spoločnosť HSF a je financovaná bankou Tatra Banka, a.s.
  • Preferenčná likvidita pre Crowdberry investorov 

Po prejavení záujmu investovať získate prístup k dokumentu "Informácia o investícii", ktorý obsahuje: detailné informácie o investícii a lokalite, finančné parametre, investičnú štruktúru, harmonogram investície, predstavenie spoločnosti KLM real estate či analýzu trhového a konkurenčného prostredia.

Ak ste sa nestihli pridať k tejto investičnej príležitosti a chcete vedieť o pripravovaných príležitostiach v oblasti nehnuteľností, kontaktujte náš tím - realestate@crowdberry.eu

Odfinancované
Cieľ
982 000 €
Počet investorov
44
Investovaných
990 859 €
Minimálna investícia
10 000 €

Pre prístup k detailom a materiálom o investičnej príležitosti sa prosím prihláste alebo registrujte

Registrácia

O investičnej príležitosti

TRH

Dopyt po priemyselných a logistických nehnuteľnostiach rastie kontinuálne. Rast e-commerce urýchlený koronavírusovou pandémiou zvyšuje potrebu logistických a skladových priestorov, ktoré by pokryli narastajúce požiadavky online obchodov na kapacity. 

V roku 2019 v krajinách západnej Európy predstavoval podiel internetového obchodu 12 % z celkového maloobchodného predaja. V roku 2020 sa kvôli opatreniam predikuje výrazný nárast a podiel až na úrovni 16,2 % (zdroj: The Center of Retail Research).

Slovensko tento trend nárastu online nákupov nasleduje. V roku 2019 bola veľkosť trhu e-commerce 1 360 mil. eur čo predstavuje 94 % nárast spred štyroch rokov. Rovnako sledujeme rast aj v oblasti kuriérskych a doručovateľských služieb, kde evidujeme v období  2013 – 2018 nárast o 100 %, čo vytvára dopyt po tzv. crossdockoch alebo last mile skladoch s cieľom priblíženia sa k zákazníkovi.

Vývoj dopytu kopíruje aj rast cien industriálnych nehnuteľností – tzn. yield, požadovaný výnos za posledných 11 rokov klesol z  10,0 % (2009) na hodnotu 6,25 % v roku 2020, čo je približne 59 % nárast hodnoty priemyselných nehnuteľností. 

Ukážku analýzy trhu z dokumentu "Informácia o investícii", ktorý je Vám k dispozícii po prejavení záujmu investovať, môžete nájsť v galérii na konci tejto stránky.

PARTNER

KLM real estate úspešne realizoval developerské projekty po celom území Slovenska. Zameriava sa na development obchodných centier, retail parkov, logistických parkov, apartmánových a bytových domov, a taktiež na oblasť individuálnej bytovej výstavby.  

KLM real estate sa za 17 rokov podarilo zrealizovať 33 projektov, vďaka ktorým priniesli množstvo investičných príležitostí svojim partnerom s celkovou hodnotou projektov 250 mil. €. KLM má rovnako úspešný track record v predaji dokončených projektov inštitucionálnym investorom (Tatra Asset Management, P3 logistics parks, Prvá Penzijná). Medzi ich referenčné projekty patrí napríklad retail park vo Zvolene, obchodné centrum v Dunajskej Strede alebo logistický park v Žiline. Do klientskeho portfólia patria viaceré významné spoločnosti v oblasti logistiky, doručovacích služieb alebo retailu, vrátane Slovak Parcel Service, Geis, GLS, DHL, Kühne & Nagel, Volvo, Mountfield, teta, Tesco, alza.sk a iné.  

Viac o KLM real estate: www.klmre.cz/sk

PROJEKT

1. Refinancovanie časti vlastného kapitálu

Investícia je za účelom refinancovania časti vlastného kapitálu KLM v projekte. KLM spolupracuje s viacerými finančnými partnermi a má záujem ponúknuť možnosť investície aj na platforme Crowdberry. Crowdberry investori tak majú možnosť stať sa spoluvlastníkmi haly v Nitre a participovať na zisku z prenájmu a predaja nehnuteľnosti v budúcnosti. Plán je spoločne vlastniť halu po dobu 2 – 3 rokov a následne ju predať za vyššiu cenu v balíčku širšieho portfólia nehnuteľností, ktoré KLM už momentálne vlastní, spolu s budúcimi projektmi, ktoré pripravuje na výstavbu. V prípade, že sa nezrealizuje predaj do 3 rokov, je KLM real estate a.s. povinný odkúpiť podiel od CB investorov podľa vopred dohodnutých parametrov. 

2. Predbežný harmonogram investície:  

  • Investícia Crowdberry: 11 – 12/2020 
  • Držanie haly: 2021 – 2023 
  • Predaj haly na trhu: 2022/2023

3. Stav projektu pri vstupe investorov: skolaudovaná hala, plynúca 10-ročná nájomná zmluva s SPS (uzatvorená v roku 2019) 

4. Atraktívna lokalita 

Logistická hala SPS sa nachádza v obci Lužianky 5 km od centra Nitry. Ide o lokalitu s dobre vybudovanou infraštruktúrou. Vo vzdialenosti 4 km sa nachádza zjazd rýchlostnej cesty R1, ktorá je súčasťou európskych ťahov a južnej vetvy Bratislava – Košice.

Hala sa nachádza v blízkosti obchodných prevádzok medzinárodných firiem (SCONTO, METRO a iné), výrobno-skladovacie prevádzky firiem ako Tekmar (cereálne tyčinky), Solvent (centrálny sklad pre TETA a TOP Drogerie), Víno-Nitra ako aj konkurenčná prepravná spoločnosť GLS.

Neďaleko haly sa nachádza priemyselný park Nitra-Sever, kde sídli automobilový závod Jaguar Land Rover, Foxconn, DHL ako aj priemyselné haly medzinárodného prevádzkovateľa industriálnych a distribučných centier Prologis, ktorý prenajíma 4,2 mil. m2 industriálnej plochy v CEE regióne.

Ukážku analýzy lokality z dokumentu "Informácia o investícii", ktorý je Vám k dispozícii po prejavení záujmu investovať, môžete nájsť v galérii na konci tejto stránky.

5. Zabezpečenie investície a kontrola:

Vklad investorov Crowdberry bude vyplatený zo zisku pred vkladom KLM, čo znižuje riziko straty hodnoty investovaného kapitálu.

Kontrola zmien parametrov kľúčových zmlúv a zmien biznis plánu, ako aj potrebný súhlas dozornej rady, zabezpečujú kontrolné postavenie investorov.

V prípade ak sa nepredá nehnuteľnosť do 3 rokov, je KLM real estate a.s. povinné odkúpiť podiel od CB investorov podľa vopred dohodnutých parametrov. 

INFORMÁCIE V MÉDIÁCH

ASB: ASB GALA 2020: Nominácie na ocenenie ASB Developer roka – v segmente retailu

Webnoviny.sk: Tatra Asset Management je novým majiteľom portfólia retail parkov v SR

Pravda.sk: Dopyt po priemyselných nehnuteľnostiach je vysoký, kvalita nedostatočná

Teraz.sk: Rast obratu onlinových obchodov prospieva doručovateľským firmám

Ihned.cz: Zájem o sklady sílí. Miliony do nich investují hlavně rostoucí e-shopy a logistické i farmaceutické firmy

24hod.sk: Nitrianskej fabrike Foxconn sa počas pandémie darí, týždenne naberá desiatky pracovníkov

Prologis: Prologis zahajuje výstavbu dvou budov na ploše 62 325 metrů čtverečních v Prologis Park Nitra

Obrázky

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.