Novinky

Crowdberry investori zarobili na real-estate takmer dvojnásobok
13. 6. 2024

Investori dosiahli výnimočný dvojciferný výnos vďaka investícii do komerčných nehnuteľností v Nitre a Trnave. Objavte novú príležitosť s Crowdberry.

Kvartálny reporting pre Crowdberry investorov
6. 6. 2024

Novinky, ale aj dôležité informácie z ekosystému Crowdberry. To je pravidelný štvrťročný reporting pre investorov, ktorí investujú cez platformu Crowdberry.

Spustené nové investičné príležitosti a úspešná prvá kreditná kampaň
4. 6. 2024

Pred rozbehnutím leta sme na platforme spustili dve nové investičné kampane z prostredia real estate a stavebníctva a úspešne uzavreli prvú kreditnú investičnú kampaň

EVENT REPORT: Skvelé investičné vyhliadky nielen pre Prahu
22. 5. 2024

Zaujímavé témy, podnetné diskusie a tiež výnimoční hostia. Crowdberry investičný večer v jedinečnom The Flow sa niesol v duchu vyhliadok nielen na Prahu, ale aj na unikátne investičné príležitosti, ku ktorým sa privátni investori bežne nedostanú.

Andy Varhol a Tomáš Kirňák . Čo majú spoločné?
22. 4. 2024

Nenápadná košická firma s rusínskými koreňmi má zákazníkov po celom svete. Dostala sa medzi top 5 svetových hráčov na trhu softvéru pre správu sieťových zariadení.   

Michal Kaščák z Pohody: Kreditné financovanie otvára dvere k lepšej Pohode a chráni nezávislosť festivalu
22. 4. 2024

Festival Pohoda tvaruje nielen svet umenia, ale aj biznisu a investovania. Ako jedna z prvých slovenských spoločností sa rozhodla využiť novú formu financovania, ktorú na Slovensko prináša Crowdberry.

Slováci investujú do slovenskej firmy. Tá bezbolestne odhaľuje rakovinu. Pridať sa môže každý. Navyše, so zaujímavým očakávaným výnosom 
29. 2. 2024

Slovenská biotechnologická spoločnosť Glycanostics spustila novú investičnú kampaň v rámci 10 miliónového investičného kola. Záujem investorov je značný.  

Sme členom európskeho projektu HICEE! Investície do zdravotníctva aj s podporou EÚ
28. 2. 2024

Cieľom projektu HICEE (Healthy Investment Central Eastern Europe) je podporiť inovácie v regióne CEE, kde startupy získavajú len tretinu európskeho priemeru investícií rizikového kapitálu. Na čele projektového konzorcia stojí EIT Health, európska sieť inovátorov v oblasti zdravotníctva, ktorá je súčasťou Európskeho inovačného a technologického inštitútu (EIT), orgánu Európskej únie. Partnermi projektu sú poskytovatelia služieb akcelerácie podnikania a siete investorov z Maďarska, Poľska, Slovenska a Slovinska, ako aj inovačné centrá z Belgicka a Holandska. Dvojročná iniciatíva je súčasťou Horizont Európa, kľúčového programu EÚ v oblasti výskumu a inovácií. A Crowdberry je toho súčasťou.

Life Science sektor na Slovensku očami jeho lídrov: Dostatok talentu, málo investícií
12. 2. 2024

Inovácie a technologický pokrok dnes určujú tempo rozvoja spoločnosti. Úspech Life Science sektora je zásadný pre budúcnosť nielen zdravotníctva, ekonomiky,kvality života, no aj celého smerovania Slovenska. V tejto oblasti máme značný priestor na rast a aj veľa nevyužitého talentu. Kľúčom k úspechu by však práve mohlo byť spojenie inovátorov s rastovým kapitálom. Zhodli sa na tom vedci, investori a zástupcovia úspešných slovenských startupov a firiem z oblasti slovenského Life Science počas podujatia Life Sciences & Slovakia: Emerging Sector for the Upcoming Decades, ktoré zorganizovala Americká obchodná komora v spolupráci s Crowdberry.

Investujte ako investori zo známej televíznej šou! Nepotrebujete státisíce. Stačí vám vedieť toto
7. 2. 2024

Investovanie do slovenských firiem a startupov bolo dlho výsadou bohatých investorov a venture kapitálových spoločností. Dnes však aj bežní ľudia môžu získať podiel vo firmách, ktoré majú potenciál rásť a generovať vysoký zisk. Umožňuje im to investičná platforma Crowdberry, na ktorej je registrovaných viac ako 7000 slovenských a českých investorov. Tí sa môžu dostať k zaujímavým investičným príležitostiam ako privátni investori, aj po boku profesionálnych investičných fondov. Investovanie nemusí byť bojom v jame levovej, ak máte skúseného investičného partnera. 

Slováci sa môžu stať “bankármi”. Spúšťame kreditné financovanie festivalu Pohody s atraktívnym úrokovým výnosom
24. 1. 2024

Dôležitý míľnik tak pre investorov, ako aj pre slovenské firmy. Kreditné (dlhové) financovanie dopĺňa roky zabehnuté investovanie do privátneho rastového kapitálu. Dlhové financovanie využije ako prvý festival Pohoda.

Generácia Z: Najnáročnejší zákazníci na trhu
4. 1. 2024

Generácia Z, narodená v rokoch 1995 až 2012, je dnes najväčšou generáciou na svete. Podľa štatistík tvorí až 32 % svetovej populácie a v priebehu nasledujúcich rokov sa jej podiel ešte zvýši. Je preto dôležité, aby firmy pre svoj úspech pochopili jej potreby a preferencie. Sú totiž novým fenoménom na trhu. Jej členovia zvyknutí na rýchlosť, interaktivitu a personalizáciu a to sa odráža aj v ich nákupnom správaní.

Spúštame novú investičnú kampaň a od leta sme ECSP licencovaná platforma 
31. 10. 2023

Nová investičná kampaň už pod európskou licenciou Národnej banky Slovenska, nové procesy a ešte väčšia bezpečnosť pri investovaní pod dohľadom nad kapitálovým trhom. Všetko preto, aby sme ešte viac napĺňali parametre prémiovej investičnej platformy, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 2015 a len za tento rok sa na ňu registrovalo viac ako 1500 nových investorov.   

Spoznajte MultiplexDX očami jeho zakladateľa
24. 10. 2023

V novom videu nás riaditeľ spoločnosti MultiplexDX prevedie zákulisím laboratória, kde vznikajú revolučné testy Multiplex 8+.

Investovanie do biotechnológií a zdravotníctva - aké sú aktuálne trendy a výhľady do budúcna?
23. 10. 2023

Dnešná doba prináša revolučné zmeny vo viacerých oblastiach, no biotechnológie a zdravotná starostlivosť patria rozhodne k tým najdynamickejším. Nedávna pandémia posunula kvalitu a rýchlosť diagnostiky do popredia a samotný technologický pokrok už roky umožňuje vývoj inovatívnych riešení, ktoré nielen zlepšujú diagnostiku, ale aj liečbu a starostlivosť o pacientov.

Pavol Marcinko, CEO Váš Lekár: “Budeme prijímať len limitovaný počet klientov, aby sme zaručili dostatok priestoru na vyšetrenie lekárovi aj klientovi.”
18. 10. 2023

Spoločnosť Váš Lekár do centra Bratislavy prinesie v januári 2024 prvú polikliniku zameranú na dlhší aktívny život a well-being. Pavol Marcinko je výkonným riaditeľom firmy a v tomto rozhovore sa podelil o to, čo môžu klienti od polikliniky očakávať. Navyše, vďaka Crowdberry a investičnej platforme sa môže stať jej spolumajiteľom každý. Ide o prvú investičnú príležitosť tohto druhu na Slovensku.

Fotoreport – Deň otvorených dverí v Poliklinike Váš Lekár
9. 10. 2023

Ako investorom ukázať, že ich investícia má aj reálny efekt? Najlepšie priamo na mieste! S Poliklinikou Váš Lekár sme to dokázali prostredníctvom Dňa otvorených dverí, na ktorom investori mohli polikliniku navštíviť, presvedčiť sa o progrese projektu na vlastné oči a spoznať tím, ktorý rozbieha prvú polikliniku na Slovensku zameranú na prevenciu a dlhovekosť a zároveň historicky prvé zdravotnícke zariadenie, ktoré môžu Slováci prostredníctvom investovania aj spoluvlastniť.

Štedrá podpora pre expanziu Sensoneo vo výške viac ako 6 miliónov eur aj vďaka Crowdberry investorom
24. 7. 2023

Slovenská tech firma Sensoneo nedávno získala veľkorysú investíciu série A vo výške 6,2 milióna eur. Investíciu oznámila podnikateľská delegácia v Taipei na Taiwane.

Slovenskí vedci spájajú sily s privátnymi investormi, aby priniesli personalizovanú liečbu pacientom s rakovinou prsníka
11. 7. 2023

Slováci priniesli prelom v diagnostike rakoviny prsníka: Čekan má jedinečné know-how, hľadá investorov

Panoramatické okno aj väčšia energetická nezávislosť. To je Ecocapsule NextGen
29. 5. 2023

Ecocapsule predstavuje novú vylepšenú generáciu s názvom NextGen. Na základe spätnej väzby používateľov budú do druhej verzie integrované nové technologické a dizajnérske prvky.

Do podcastov investujú veľké značky. A tiež investori.
26. 5. 2023

Investujte do firmy v segmente new media & enternainment, ktorý celosvetovo rastie tempom 30% ročne!

Chceš byť blízko startupom, ktoré posúvajú Slovensko na mapu inovácií? Zamestnaj sa v nich!
17. 5. 2023

Prinášame možnosť zamestnať sa v inovatívnych firmách, ku ktorým ako Crowdberry máme veľmi blízko. Prehľad pozícií jedine u nás!

Dobré časy na investovanie? Tie sú tu a teraz!
5. 5. 2023

Buďte súčasťou investičnej príležitosti, ktorá je jedinečná na trhu svojou exkluzivitou a funkčnosťou. Investičná príležitosť kombinujúca segmenty, ku ktorým by ste sa bez silného partnera dostali len zriedka. Zdravotnícke zariadenie, real estate a nestíhajúce segmenty dlhodobej zdravotnej starostlivosti a senior housingu.

Spoluvlastniť polikliniku na prestížnej adrese je jednoduchšie, ako si myslíte
2. 5. 2023

Poliklinika zameraná na dlhovekosť a prevenciu sa bude nachádzať v samom centre Bratislavy, v modernom komplexe Eurovea na nábreží Dunaja.

Lokálne investovanie na vzostupe. Spoločnosť Crowdberry investovala v roku 2022 celkovo 29 miliónov eur.
30. 3. 2023

Cyklistický lovebrand Isadore, zdravotnícke zariadenie Dobré časy alebo healthtech startup Powerful Medical sú 3 z 28 spoločností a projektov, do ktorých sme investovali v roku 2022.

Spoznajte naše investičné príležitosti za 150 sekúnd
17. 3. 2023

Spýtajte sa investičných odborníkov: spoznajte naše investičné príležitosti a novinky z portfólia

Realitný fond CB Property Investors rozširuje tím o kľúčového manažéra pre oblasť asset a development
22. 2. 2023

Do nášho tímu pre real estate fond od 1. februára 2023 nastúpil skúsený Asset a Property Manager Michal Navrátil. Bude mať na starosti predovšetkým správu majetku fondu od prevádzkového riadenia cez posudzovanie uskutočniteľnosti až po realizáciu developerského zámeru.

Čo sa v januári podarilo v portfóliu Crowdberry
7. 2. 2023

Január bol pre portfólio Crowdberry silným mesiacom. Novinky oznámilo hneď niekoľko firiem. Pri dvoch investičných kampaniach sme zahájili upisovanie investorov a v najbližšej dobe plánujeme spustiť tri úplne nové kampane. Pozrite sa, čo ďalšie sa od začiatku roka Crowdberry firmám podarilo.

Domov seniorov Dobré časy rastie. Prví klienti a viac priestoru na investovanie
9. 1. 2023

Možnosť investovať do domova seniorov Dobré časy v Ivančiciach sme spustili vlani v októbri. Teraz si investičná príležitosť pripísala ďalší veľký míľnik.  16. decembra privítala svojho prvého klienta.

Tri firmy z Crowdberry uspeli v rebríčku Deloitte Technology Fast 50 CE 2022
20. 12. 2022

Rebríček Deloitte Technology Fast 50 CentralEurope 2022 pozná svojich víťazov. Na základe percentuálneho rastu tržieb uspeli medzi takmer 400 spoločnosťami aj tri firmy z portfólia Crowdberry. Gratulujeme MultiplexDX, DNA ERA a nettle.ai aj ich investorom, ktorí môžu byť právom hrdí na úspech spoločností, ktorým pomohli k rastu.

Nahliadnite pod kapotu softvéru NEXINEO
28. 11. 2022

Jedinečnosť riešenia spoločnosti NEXINEO spočíva v nahradení desiatok počítačov v triedach jedným centrálnym serverom. Ako celý systém tohto slovenského technologického startupu funguje? Pridajte sa k nám a pozrite si podrobný pohľad na NEXINEO.

Noili ďalej rastie: Investícia od Crowdberry investorov a nová produktová línia s Danielou Peštovou
14. 11. 2022

Slovenská kozmetická značka Noili pôsobiaca v oblasti prírodnej starostlivosti o pleť pokračuje v raste. V investičnej kampani dosiahla stanovený cieľ a kapitál získaný z investičného fondu CB Growth ONE tak doplnila o ďalších 267-tisíc eur od 30 investorov zo Slovenska, Česka, ale aj zahraničia. Investíciu využije na spolufinancovanie vývoja nových produktov, na ktorom spolupracovala so svetovou topmodelkou Danielou Peštovou.

Komparatívne výhody platformy altFINS a aktuálna situácia na trhu
10. 11. 2022

Platforma altFINS ponúka kompletný investičný a pracovný postup so zameraním na hĺbkovú analýzu digitálnych aktív. Jej cieľom je umožniť investorom jednoducho nájsť a realizovať ziskové obchodné operácie na burzách. Slúži pre aktívnych – individuálnych aj inštitucionálnych – investorov, ktorí chcú robiť kvalifikované rozhodnutia.

Ecocapsule
Ecocapsule® pripravuje sériovú výrobu nového produktu, buďte prvý, kto sa to dozvie.
25. 10. 2022

Ecocapsule – energeticky sebestačný mikrodom – si získal priazeň zákazníkov na celom svete. Slovenská spoločnosť však prvou limitovanou edíciou nekončí. Je na prahu novej fázy, v ktorej chce začať sériovú výrobu nového typu mikrodomu tzv. NextGen a pripraviť sa na príchod strategického partnera. Vďaka našej platforme máte možnosť byť pri tomto míľniku, prispieť k rastu spoločnosti a zhodnotiť svoj kapitál. 

Dobré časy, deň otvorených dverí
Domov seniorov Dobré časy sa výnimočne otvoril potenciálnym investorom a širokej verejnosti
24. 10. 2022

Investovanie do akcií alebo bitcoinu je relatívne abstraktné, zatiaľ čo nehnuteľnosť, do ktorej investujete, si môžete fyzicky pozrieť. Preto sme 20. októbra 2022 zorganizovali deň otvorených dverí pre potenciálnych investorov Crowdberry a verejnosť v domove dôchodcov Dobré časy. Spolu s riaditeľom a zamestnancami domova sme ľuďom ukázali, ako bude zariadenie vyzerať.

Domov seniorov Dobré časy slávnostne otvorený za účasti predsedu vlády ČR
11. 10. 2022

Začiatkom septembra sa uskutočnilo slávnostné otvorenie nového domova pre seniorov v Ivančiciach pri Brne. Domov seniorov Dobré časy ponúka celkom 167 lôžok, z toho 77 je určených pre klientov vyžadujúcich špeciálnu starostlivosť. Zvyšných 90 lôžok bude slúžiť ako lôžka dlhodobej starostlivosti. Na slávnosti sa zúčastnili aj zástupcovia vlády a miestnej samosprávy na čele s premiérom Petrom Fialom.

Chceme vybudovať silnú regionálnu pozíciu, DNA ERA odpovedá na otázky potenciálnych investorov
7. 9. 2022

Pokiaľ stále váhate, či indikovať svoj záujem do investičnej príležitosti DNA ERA, máme pre vás informácie, ktoré vám môžu pomôcť s rozhodovaním. Prečítajte si odpovede tímu DNA ERA a Crowdberry na reálne otázky od ostatných investorov. V tejto chvíli na našej platforme chýba necelých 20 % z cieľovej sumy, takže s rozhodnutím príliš dlho neváhajte.

Investície do realít lákajú vďaka svojej stabilite aj ako ochrana proti inflácii
Real Estate
27. 7. 2022

Nehnuteľnosti platia ako stabilná a zabezpečená investícia. Z interného prieskumu spoločnosti Crowdberry realizovaného v úvode tohto roka vyplýva, že ide o obľúbený investičný nástroj, ktorý vyhľadáva viac ako 50 % investorov. V súčasnosti, keď nielen v dôsledku geopolitickej situácie rastie inflácia dvojciferným tempom, význam investícií do nehnuteľností ešte viac vzrástol, a to práve vďaka stabilite a hmotnému zabezpečeniu. Navyše sa dá očakávať, že vplyvom týchto tlakov dôjde k preceneniu trhu. Pre investorov to môže znamenať aj príležitosť zachytiť správny okamih u niektorých investícií ešte pred nárastom ich hodnoty.

NEXINEO: Slovenská technologická spoločnosť s ambíciou zmeniť výučbu na školách
21. 7. 2022

Malá krabička, ktorá sa zmestí do ruky, predstavuje veľkú zmenu pre školy rôzneho zamerania a úrovne vzdelávania. Spoločnosť NEXINEO ju vyvinula spolu so špeciálnym softvérom a centrálnym serverom tak, aby mohli školy poskytovať žiakom najmodernejšie vyučovanie a zároveň šetriť náklady a elektroodpad. NEXI GO alebo NEXI PRO, ako sa zariadenia nazývajú, v závislosti od veľkosti výkonu, už používa viac ako 450 škôl v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku a Maďarsku. NEXINEO teraz hľadá investíciu na to, aby mohla ďalej expandovať s prelomovým riešením pre vzdelávacie inštitúcie 21. storočia.

Slovenský „love“ brand Noili získal ďalšiu investíciu. Použije ju na vývoj produktov a expanziu
4. 7. 2022

Počiatočnú investíciu, ktorú Noili poskytol fond CB Growth ONE na vybudovanie prémiovej lokálnej značky, teraz doplnia prostriedky získané v kampani na našej investičnej platforme. Aktuálne bola podpísaná prvá tranža investície s cieľovou sumou 267-tisíc eur. Značka použije kapitál na ďalšiu expanziu a spolufinancovanie vývoja novej exkluzívnej produktovej rady so zámerom stať sa atraktívnym akvizičným cieľom.

Domáci odber vzorky DNA vám dáva možnosť lepšie sa starať o svoje zdravie
29. 6. 2022

Zatiaľ čo pred niekoľkými rokmi bolo testovanie DNA nákladnou záležitosťou dostupnou len pre inštitúcie a vedecké pracoviská, dnes si môže analýzu vlastnej DNA dať urobiť prakticky každý. Nie je to však len rozmar. Získať môžete informácie o predispozíciách na rôzne zdravotné riziká, informácie o metabolizme, výžive lebo športových predispozíciách, ktoré môžu ovplyvniť kvalitu a dĺžku vášho života. Analýza prebieha zo vzorky slín, ktorú si odoberiete v pohodlí domova a následne je spracovaná v certifikovanom laboratóriu za prítomnosti odborného personálu. Testovanie nie je obmedzené vekom a platí zásada, že čím skôr svoje predispozície spoznáte, tým lepšie. Na to reagujú spoločnosti špecializujúce sa na genetické testovanie, vrátane slovenskej DNA ERA. Ako sme na tom v porovnaní so Západom?

Refresher získal investíciu vo výške takmer 2 milióny eur a plánuje vstup na nový trh
27. 6. 2022

Lifestylový portál pre mladých Refresher  úspešne realizuje svoje rastové ciele. Rok 2022 odštartoval s rekordnými tržbami, ktoré v kvartálnom porovnaní vzrástli medziročne o 104 %. Po spustení anglickej verzie na doméne .com a postupnom upevnení pozície na českom trhu, predpokladá rozšírenie do ďalších krajín. Na realizáciu tohto zámeru využije kapitál súkromných investorov Crowdberry doplnený o vstup strategického investora z mediálneho prostredia – maďarskú skupinu Central Media Group.

Zmena správania investorov v roku 2022
Rok 2022 zmenil správanie investorov: viac sa zaujímajú o domáce investičné príležitosti
21. 6. 2022

Nestabilita na finančných trhoch a vo svetovom hospodárstve, rastúca inflácia a geopolitický vývoj spôsobujú zmeny v správaní investorov. Podpora populárnych českých a slovenských firiem a inovácií sa ukázala ako jeden z hlavných faktorov ich osobnej motivácie investovať. To zodpovedá nedávnemu vývoju na našej investičnej platforme. Najmä pokiaľ ide o nárast počtu registrácií a celkový objem investícií do spoločností a nehnuteľností, ktorý v súčasnosti presahuje 40 miliónov eur.

Prvá tranža investície pre DNA ERA podpísaná. Kampaň pokračuje.
20. 6. 2022

Slovenský biotechnologický startup DNA ERA si vybudoval v pomerne krátkom čase etablovanú pozíciu v oblasti genetickej analýzy a testovania DNA na českom a slovenskom trhu. Spoločnosť pokračuje v rozbehnutej expanzii na nové trhy a chystá inovácie v rámci svojho portfólia produktov a služieb, na čo plánuje využiť práve kapitál od Crowdberry investorov. Prvá tranža investície, ktorej cieľová čiastka predstavuje 1 milión eur, bola podpísaná začiatkom júna. Participoval na nej aj investičný fond v správe našej dcérskej spoločnosti CB Investment Management.

Rezidenčný projekt Úvaly: Investujte po boku silných partnerov
16. 6. 2022

Investície do developerských projektov bývajú skôr výsadou veľkých investičných fondov. To sa však snažíme v Crowdberry zmeniť a teraz prinášame súkromným investorom príležitosť podieľať sa na výnose z developmentu rezidenčného projektu v lokalite Praha-východ. Pri tejto príležitosti dbáme najmä na minimalizáciu rizík obvykle spojených s developmentom.

Nové investičné príležitosti na platforme
10. 6. 2022

V poslednom čase nepočujeme v správach veľa pozitív. Ako hovorí klasik, každá kríza je príležitosť, a ak by sme vychádzali len z údajov našej platformy, toto príslovie by platilo viacnásobne. Od začiatku roka sme otvorili najväčší počet investičných príležitostí. Suma kapitálu, o ktorú sa uchádzajú, je vyššia ako objem investícií, ktoré sme sprostredkovali za celý minulý rok (16 miliónov eur). Ako investori máte možnosť vybrať si zo širokého spektra odvetví, prekonať nástrahy inflácie a vytvoriť dlhodobé zhodnotenie nielen pre svoje investície, ale aj pre českú a slovenskú ekonomiku.

Nový slovenský investičný fond CB ESPRI Impact One sa zameriava na aktivity s pozitívnym spoločenským dopadom
2. 5. 2022

Investičný fond CB ESPRI Impact One je vôbec prvým slovenským investičným fondom, ktorého cieľom je podporiť vznik a rozvoj mimovládnych organizácií a malých a stredných podnikov s aktivitami verejnoprospešného charakteru. Fond je spoločným podnikom CB ESPRI a Slovak Investment Holding. CB ESPRI bude vykonávať funkciu správcu fondu, zatiaľ čo Slovak Investment Holding poskytne prostriedky Európskeho sociálneho fondu z Operačného programu Ľudské zdroje. Do konca roku 2023 bude fond investovať do 10,5 milióna eur do aktivít s pozitívnym spoločenským dopadom mimo Bratislavského kraja.

Medzinárodný deň DNA: Rozhovor s genetičkou Michaelou Šiškovou
25. 4. 2022

Dátum 25. apríla bol veľkým míľnikom v skúmaní molekuly DNA. Práve v tento deň v roku 1953 publikovali vedci štúdiu, v ktorej popísali DNA ako dvojzávitnicu. Bol to veľmi dôležitý objav, ktorý viedol k rozvoju modernej molekulárnej biológie a na jeho počesť sa každý rok 25. apríla oslavuje Medzinárodný deň DNA. Pri tejto príležitosti sme sa rozprávali so zakladateľkou biotechnologickej firmy DNA ERA, genetičkou Michaelou Šiškovou. Kde všade sa DNA používa? A ako nám môže znalosť vlastnej DNA pomôcť k lepšej starostlivosti o naše zdravie?

Uzavreli sme prvú tranžu investície do projektu Apartments Lipno
21. 4. 2022

Českí a slovenskí investori do developerského projektu Apartments Lipno investovali v prvej tranži 1,84 milióna eur. Tieto prostriedky použije developer – spoločnosť Top Building Group – na kúpu pozemku a práce súvisiace s prípravou projektu. Celková investícia, ktorú spoločnosť plánuje získať prostredníctvom našej investičnej platformy, bude predstavovať viac ako 3,6 milióna eur.

Slovenská prírodná kozmetika Noili plánuje expanziu
12. 4. 2022

Pôvodne začala doktorka Zuzana Gyárfášová vyrábať prírodnú kozmetiku len pre vlastnú potrebu. O jej produkty na báze olejov však začal byť veľký záujem. V roku 2018 pod značkou Noili predstavila svetu svojich prvých 5 pleťových olejov. Vďaka prvotnej investícii z fondu CB Investment Management sa spoločnosti podarilo expandovať na český trh a rozšíriť svoje produktové portfólio. Jednou zo stálych zákazníčok Noili je aj topmodelka Daniela Peštová, ktorú si značka získala minimalizmom a rozhodla sa so značkou úzko spolupracovať. Brand plánuje ďalší rast, ktorému by mal pomôcť aj kapitál získaný v investičnej kampani na platforme Crowdberry.

Z nášho portfólia: Zafinancovali sme 3 investičné príležitosti, SmartHead navyšuje, Refresher podpísal prvú tranžu
11. 4. 2022

Teší nás, keď firmy, ktorým sa podarí získať kapitál prostredníctvom našej investičnej platformy, napĺňajú svoj potenciál a pokračujú v raste. Patrí medzi ne aj značka  prémiového oblečenia a doplnkov pre cyklistov, spoločnosť poskytujúca komplexné logistické riešenie e-commerce či firma, ktorá takmer dokonale zachytáva realitu a premieňa ju na unikátne digitálne zážitky. Sú tu ale aj spoločnosti, ktoré majú rovnako ambície meniť svet a k uzavretiu investície im chýba už len krôčik. Ktoré to sú, dozviete sa nižšie.  

Isadore Apparel bratov Velitsovcov získal 2,1 mil. eur investíciu v ďalšom investičnom kole
29. 3. 2022

Spoločnosť Isadore Apparel, ktorú založili bývalí profesionálni cyklisti Peter a Martin Velitsovci, je opäť bližšie k cieľu stať sa významným globálnym hráčom. V poradí už druhé investičné kolo bolo na našej  investičnej platforme uzavreté v rekordnom čase. Investori reagovali nielen na potenciál trhu, na ktorom značka pôsobí, ale najmä dosiahnuté výsledky. Uplynulý rok značka ukončila s takmer 4 mil. eur tržbami (medziročný rast o 36 %), počet novo-registrovaných zákazníkov navýšila o tretinu a získala prestížnu Euro Effie Awards za reklamu nasadenú počas Tour de France.

Slovenské firmy Noili a DNA ERA sa uchádzajú o kapitál na ďalší rast
23. 3. 2022

Po prvotnej rastovej investícii z fondu v správe CB Investment Management, majú teraz dve mladé slovenské spoločnosti – DNA ERA a Noili, možnosť získať ďalší – dodatočný kapitál od súkromných investorov na investičnej platforme Crowdberry. Celková hodnota kapitálu, ktorá im umožní pokračovať v expanzii na nové trhy a rozšíriť produktové portfólio, dosiahne takmer 1,3 milióna eur.

Toto bol rok 2021 v Crowdberry
14. 3. 2022

Rok 2021 bol plný príležitostí. Česi a Slováci ukázali, že napriek všetkým výzvam chcú naďalej rozvíjať svoje podnikanie a svet okolo seba. Stačí sa pozrieť na čísla z našej platformy. V minulom roku vložili súkromní investori do úspešných českých a slovenských firiem a nehnuteľností najväčší objem investícií v našej histórii - viac ako 16 miliónov eur. Celkovo tak malo Crowdberry na konci minulého roka pod správou kapitál v hodnote 60 miliónov eur a jej portfólio tvorilo 42 spoločností. Pod vedením Petra Bečára vznikol fond kvalifikovaných investorov zameraný na nehnuteľnosti. A rekordný bol aj nárast registrácií na platforme Crowdberry, ako aj členov v našom tíme.

Náš realitný tím posilnili traja noví kolegovia
2. 3. 2022

Na základe záujmu o investičné príležitosti v oblasti rezidenčných, logistických, priemyselných a retailových nehnuteľností a v oblasti senior housingu sme sa rozhodli rozšíriť tím Crowdberry o ďalších skúsených manažérov. Okrem toho aj v roku 2022 budeme ďalej rozvíjať portfólio investičných príležitostí a pripravujeme viac transakcií.

Nový report: Trendy na rezidenčnom trhu nehnuteľností
Real Estate
7. 2. 2022

Naši kolegovia z realitného tímu – Jan Rovný a Jan Kvarda – pripravili report s rekapituláciou najvýznamnejších faktorov ovplyvňujúcich rezidenčný trh. Crowdberry Real Estate Report Q4 2021: Trendy na rezidenčnom trhu nehnuteľností je prvý z pravidelných reportov, ktoré pre vás budeme pripravovať.

Nová smernica EÚ o udržateľnosti postihne viac ako 50 000 spoločností. S vykazovaním pomôže platforma besmarthead.com
25. 1. 2022

Viac ako 50 000 spoločností v EÚ bude musieť povinne vykazovať nefinančné informácie o udržateľnosti svojho podnikania. Doteraz sa reporting týkal iba 11 600 organizácií. Smernica CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) postihne veľké firmy už od 1. 1. 2023, malé a stredné podniky budú mať na jej implementáciu viac času.

Zakladatelia Footshop, Isadore a Creative Pro odpovedajú na otázky o crowdinvestingu
24. 1. 2022

Peter Hajduček, Peter Velits a Štefan Kozák si na pozícii zakladateľov firiem prešli získavaním financovania formou crowdinvestingu. O svoje skúsenosti sa podelili na akcii Crowdberry Forum, mnoho otázok prišlo aj z publika na konferencii. Bohužiaľ, nebol čas všetky zodpovedať na akcii, preto sme founderov poprosili o ich odpovede dodatočne. Exkluzívne pre Crowdberry odpovedajú na vaše otázky zakladatelia firiem Footshop, Isadore a Creative Pro.

Dúbravská oáza: Zariadenie pre seniorov, aké si vaši rodičia zaslúžia
Real Estate
13. 1. 2022

Ani mnohí miestni o pokojnom areáli nevedia. Pri pohľade na objekt, ktorý skôr pripomína hotel by si len málokto – zvyknutý na život na Slovensku – pomyslel, že ide o zariadenie pre seniorov. Aj vďaka investorom z investičnej platformy Crowdberry však mohlo vzniknúť zariadenie s moderným konceptom, ktoré svojím obyvateľom poskytuje dôstojnú starobu.

Founders o crowdinvestingu: Každý investor nám okrem peňazí vylepšil know-how
Start-upSME
5. 1. 2022

Financovanie firiem formou crowdfundingu nezahŕňa iba kapitál. Jeho ďalšou výhodou je, že investormi sú konkrétni ľudia, ktorí firme pomôžu aj inak ako len finančne. Svoje skúsenosti zakladatelia firiem a investori zhrnuli na akcii Crowdberry Forum. V panelovej diskusii na tému „Kapitál nie sú len peniaze“ nemohli chýbať slovenskí lídri v oblasti odpadového hospodárstva Sensoneo, slovenskí morskí vlci Boataround či jedna z najväčších digitálnych a eventových agentúr v Európe Creative Pro.

Do realitného tímu Crowdberry prichádza Jan Rovný 
Real Estate
21. 12. 2021

V decembri 2021 sme náš tím pre investície do nehnuteľností posilnili o ďalšieho skúseného manažéra –⁠ Jana Rovného. Jan má osemročné skúsenosti v oblasti podnikových financií, kde sa zameriaval na poradenstvo pri predaji a kúpe spoločností, nehnuteľností a projektových investícií. V spoločnosti Crowdberry sa bude podieľať na transakciách, získavaní finančných prostriedkov a financovaní projektov v segmente nehnuteľností, pričom sa bude zameriavať predovšetkým na realitný fond spoločnosti CB Property Investors.

Dopyt po rekreačných nehnuteľnostiach za posledné tri roky dramaticky stúpol. Ako to využiť?
Real Estate
17. 12. 2021

Od roku 2018 ceny rekreačných nehnuteľností výrazne rastú. Svoj podiel na tom určite má aj pandémia koronavírusu, v niektorých lokalitách však prevažuje záujem obyvateľov susedných krajín. Napríklad priehrada Lipno je historicky veľmi vyhľadávaná oblasť medzi rakúskymi občanmi.

Súkromní investori: Dáva zmysel vracať kapitál späť do krajiny, z ktorej pochádza
Start-upSME
3. 12. 2021

Jedni vidia možnosť zhodnotiť svoje úspory a pomôcť lokálnym firmám, druhí injekciu pre rast vlastnej firmy a expanziu. O motivácii k využitiu rastového kapitálu prostredníctvom crowdinvestingu diskutovali súkromní investori a zástupcovia úspešných českých a slovenských firiem na virtuálnej konferencii Crowdberry Forum 2021.

Novinky z portfólia: SEC Technologies otvára nové R&D centrum
Start-up
29. 11. 2021

Firma SEC Technologies, ktorá získala vo februári 2021 dôveru fondu Venture to Future Fund (VFF) a investorov našej platformy, otvorila na začiatku novembra nové výskumné a vývojové centrum. V Liptovskom Mikuláši ho otvoril minister obrany Slovenskej republiky Jaroslav Naď. Technologická firma tu bude vyrábať špičkové laserové zariadenia Falcon 4G na ochranu pred chemickými a biologickými hrozbami.

Distribučná hala pre SPS v Trnave je už otvorená
Real Estate
2. 11. 2021

Výstavba novej haly na rýchle vybavenie objednávok z e-shopov v najväčšej obchodnej zóne v Trnave bola ukončená. Jej slávnostné otvorenie prebehlo za účasti všetkých zúčastnených strán - zástupcov developera KLM real estate, nájomcu Slovak Parcel Service, generálneho dodávateľa HSF System SK, ale aj financujúcej banky Tatra banky tiež investorov Crowdberry, ktorí sa rovnako podieľali na jej financovaní. Ide o jeden z prvých príkladov priemyselného developmentu, ktorý bol realizovaný aj vďaka zapojeniu menších – individuálnych investorov.

Česko-slovenské fórum o vplyve rastového kapitálu na hodnotu firiem už v novembri
26. 10. 2021

Investičná platforma Crowdberry organizuje prvé Crowdberry Forum - virtuálnu konferenciu s podtitulom Kapitál nie sú len peniaze. O vplyve rastového kapitálu na hodnotu firmy budú diskutovať zakladatelia spoločností aj investori. Živý prenos z konferencie môžete sledovať už 23. novembra online alebo osobne v našej investičnej kaviarni v Bratislave.

Crowdberry získalo 1,5 mil. eur investíciu na ďalší rozvoj a pripravuje sa na európsku reguláciu
Start-upSMEReal Estate
25. 10. 2021

Na začiatku októbra 2021 sme získali investíciu v objeme 1,5 milióna eur na ďalší rozvoj Crowdberry a prípravu na otvorenie trhu. Naším zámerom je vďaka tejto investícii rozširovať možnosti financovania pre české a slovenské firmy a nehnuteľnosti a zároveň poskytnúť investorom rôzne príležitosti, ako zhodnotiť svoj kapitál.

Glycanostics získal prestížny grant od Európskej rady pre inovácie
Start-up
21. 10. 2021

Do slovenskej biotechnologickej spoločnosti v septembri investovalo 40 Crowdberry investorov spolu s investičným fondom CB Growth ONE kapitál v celkovej výške 1 milión eur. Ďalšie 2 milióny teraz Glycanostics získava od EK. Je pritom len treťou spoločnosťou zo Slovenska, ktorá grant od Európskej rady pre inovácie (EIC) získala. Ďalšími spoločnosťami boli MultiplexDX a Sensoneo, ktoré sú tiež súčasťou nášho portfólia.

Refresher mieri zo Slovenska do sveta. Prečo investovať do tohto mediálneho portálu?
SME
21. 10. 2021

Refresher.sk vznikol ako maturitný projekt spolužiakov Gábora Borosa a Filipa Vajdu. Spočiatku ich úsilie nedávalo ľudom zmysel, dnes ich číta viac ako 3 milióny ľudí mesačne na Slovensku a v Česku. Mladým ľuďom sprostredkovávajú informácie o spoločenských otázkach i tabuizovaných témach, dávajú veci do kontextu. Udávajú aj smer pre tvorbu on-line obsahu pre tvorcov i zadávateľov reklamy. Refresher je skrátka miesto, kam generácia Y a Z chodí po informácie. Dnes firma hľadá partnerov a financie na expanziu, a vy môžete byť pritom ako jej spoluvlastníci.

Firmy, ktoré vďaka Crowdberry menia svet
Start-upSMEReal Estate
13. 10. 2021

Hlavným cieľom investícií je odjakživa zhodnotenie kapitálu. Čoraz viac ľudí sa však sústreďuje aj na filantropiu. Čo keby ste tieto dve oblasti mohli spojiť? Čo keby ste mohli investovať do biotechnologických firiem, udržateľného bývania alebo výrobku pre inteligentné mestá? Crowdberry presne toto svojim investorom umožňuje. Poďte sa pozrieť na príklady siedmich firiem, ktoré získali financovanie na našej investičnej platforme a vďaka tomu menia svoje odvetvie, trh a niekedy aj celý svet.

E-book: Čo by ste mali vedieť o investíciách do slovenských a českých nehnuteľností
Real Estate
4. 10. 2021

Realitní trh prochází změnami. Jak ovlivnily trendy český a slovenský trh a na co myslet při investicích do konkrétních nemovitostí?

Prečo si maloobchod obľúbil retail parky (a vy ako investori by ste mali tiež)
Real Estate
24. 9. 2021

Posledné dva roky ukázali mnoho vecí, okrem iného aj popularitu maloobchodných parkov. Poďme sa pozrieť, čím získali popularitu medzi zákazníkmi, obchodníkmi aj investormi. 

Realitný segment, ktorý v Česku a Slovensku priťahuje čoraz väčšiu pozornosť investorov
Real Estate
22. 9. 2021

Netypický realitný segment, ktorý na Západe dobre poznajú, na Slovensku a v Česku iba vzniká. Výstavba a spravovanie centra Dúbravská oáza je prvou lastovičkou tohto nového druhu realít. Investori Crowdberry majú možnosť byť na trhu medzi prvými, pomôcť tak konkrétnej nehnuteľnosti a zároveň ukázať cestu celej spoločnosti. Reč je o špeciálnej výstavbe pre potreby starších občanov.

Nová infraštruktúra pre online obchody rastie v Trnave
Real Estate
20. 9. 2021

Logistický development sa otvára individuálnym investorom. Najväčšia obchodná zóna Trnavy sa rozšíri. Získa distribučnú halu na rýchle spracovanie balíkov. Pre klienta, najväčšiu kuriérsku spoločnosť Slovak Parcel Service, ju postaví slovenský developer KLM real estate.

Isadore otvára v Bratislave komunitné centrum pre cyklistov a prvú kamennú predajňu
SME
8. 9. 2021

Slovenská značka Isadore sa púšťa do svojej ďalšej etapy. V zrekonštruovaných priestoroch kultovej historickej budovy bratislavskej Pradiarne otvára výrobca cyklistického oblečenia a doplnkov Isadore Community Hub. 

Spoločenská zodpovednosť ako cesta k rýchlejšiemu náboru zamestnancov či vyšším ziskom. Firmám s ňou pomáha slovenský SmartHead
Start-up
2. 9. 2021

Zatiaľ čo pred pár desiatkami rokov bolo slovo ekológia dôvodom k posmechu a ľudia s postihnutím sa zatvárali do zvláštnych škôl, dnes nikoho neprekvapí, keď si do kaviarne prinesiete vlastnú šálku a kávu vám urobí barista s Downovým syndrómom. Ako spoločnosť sme urobili veľký krok vpred, napriek tomu ešte nie sme v cieli. Spoločenská zodpovednosť a udržateľnosť sú dôležitejšie pre stále viac ľudí. Pre firmy je to cesta k udržaniu konkurencieschopnosti, osloveniu a náboru nových talentov, ale predovšetkým cesta k lepšiemu svetu pre nás a budúce generácie. Na výzvy a príležitosti, ktoré to firmám prináša, reaguje slovenský startup SmartHead.

Fenomén NFT: veľký potenciál pre digitálne umenie
Start-up
26. 8. 2021

Non-fungible tokens alebo NFT, je novým fenoménom digitálneho sveta. Trh s NFT, teda unikátnymi digitálnymi objektmi, zaznamenal ku koncu roka 2020 nárast o 825 % oproti roku 2018. Pritom je trh stále mladý a svet ešte len zisťuje, kde všade možno NFT využiť. Jednou z možností je zberateľstvo. Tak, ako si môžete kúpiť originál od Picassa, môžete si teraz kúpiť aj originálny digitálny token.

Artzenal digitalizuje fyzický svet pre film, hry, NFT a turizmus. Teraz hľadá podporu pre globálny rast
Start-upCB Investment Management
12. 8. 2021

Slovenský Artzenal zaznamenáva realitu s absolútnou precíznosťou a prenáša ju do digitálneho sveta. Ľuďom tak sprístupňuje inak nedostupné zážitky, napr. možnosť pozrieť sa do vnútra lokomotívy, sadnúť si do formuly alebo si do detailu pozrieť kultúrne pamiatky. Digitalizácia fyzických objektov však nájde uplatnenie aj v marketingu, cestovnom ruchu a zábavnom priemysle.

Spoznajte investičné príležitosti priamo na greene
14. 7. 2021

Crowdberry má svojho golfového ambasádora – je ním CB investičný manažér Branislav Hóz, ktorý Vám naše aktuálne investičné príležitosti rád predstaví na greene. Využite možnosť spojiť príjemné s užitočným, vychutnajte si peknú hru a spoznajte danú investičnú príležitosť vo všetkých detailoch.

Fashion odvetvie: Hlavné trendy a s tým spojený investičný potenciál
SME
13. 7. 2021

Kým v minulosti určovali trendy návrhári na módnych prehliadkach, dnes je to naopak – zákazníci sami určujú, čo od módy očakávajú. Fast fashion je stále kritizovanejší, pretože ľudia čakajú udržateľnosť, kvalitu a perfektný zážitok z nakupovania naprieč kanálmi. Ak chcú prežiť a ešte lepšie prosperovať, veľkí aj malí hráči na poli módy musia reagovať.

Päť firiem z portfólia Crowdberry predstavených Ursule von der Leyenovej ako najlepšie slovenské startupy
Start-upSME
28. 6. 2021

V pondelok 21. 6. 2021 navštívila Slovenskú republiku predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, ktorá odovzdala schválený plán obnovy a odolnosti slovenskému premiérovi Eduardovi Hegerovi. V rámci svojej oficiálnej cesty sa stretla vo Vedeckom parku Univerzity Komenského v Bratislave s inovatívnymi slovenskými startupmi zameranými na zelené riešenia a biomedicínu.

Na Slovensko prichádza špecializovaný online katalóg tenisiek FlexDog, za ktorým je aj Footshop
SME
21. 6. 2021

Po úspešnom spustení katalógu FlexDog v Českej republike v marci, prichádza tento špecializovaný online katalóg tenisiek aj na Slovensko. Projekt vznikol aj vďaka 4 miliónovej investícii pre Footshop od investorov z platformy Crowdberry.

Boataround získal 1,2 mil. eur investíciu od Crowdberry a CB Investment Management. Vyhráva preteky s koronakrízou
7. 6. 2021

Slovenský Boataround patrí celosvetovo medzi popredné online rezervačné portály na prenájom lodí (top 2 v Európe a top 4 vo svete). Pandémia koronavírusu prináša do spoločnosti nebývalú dynamiku a možnosti akcelerovaného rastu. Boataround v roku 2020 zdvojnásobil tržby a tento rok prekonáva vlastné ambiciózne plány o vyše tretinu. 

Zakladatelia obchodu Freshlabels: Hľadáme investorov s dobrou karmou
SME
25. 5. 2021

Jakub Veselský a Jan Bouška sú priatelia, ktorých spája móda. Zakladajú si na tom, aby vo svojom obchode Freshlabels predávali poctivé a najmä udržateľné oblečenie a doplnky. Pre pandémiu museli škrtať aj prepúšťať, hovoria však, že to v konečnom dôsledku viedlo k zefektívneniu ich podnikania. Plánujú expanziu do krajín západnej Európy – začali Nemeckom a ďalšie trhy chcú dobiť aj vďaka investíciám, ktoré získavajú na investičnej platforme Crowdberry.

Koronavírus pozitívne ovplyvňuje niektoré segmenty nehnuteľností
Real Estate
20. 5. 2021

Nehnuteľnosti predstavujú v súčasnosti ideálnu možnosť, ako diverzifikovať portfólio. Kapitál vložený do realít prináša nielen zaujímavé možnosti zhodnotenia, ale aj ochranu pred infláciou. Ako sa v minulom roku vyvíjali priemyselné nehnuteľnosti, maloobchodné parky, rezidenčný development a výstavba pre seniorov a prečo je dôležité kapitál rozložiť? Dozviete sa v ďalšom diele nášho seriálu Investície do nehnuteľností.

Freshlabels: Čerstvý vietor z Čiech chce rozvíriť vody módneho priemyslu v západnej Európe
5. 5. 2021

Pred 15 rokmi si uzavreli v aute pred domom jedného z nich dohodu, že k nám začnú dovážať značky oblečenia, ktoré im tu chýbali. Dnes majú rozbehnutý e-shop so štyrmi jazykovými mutáciami, obrat 5 miliónov eur, tri unikátne kamenné predajne a chystajú vlastnú upcyklovanú kolekciu.

Český online predajca štýlovej a udržateľnej módy Freshlabels plánuje ďalšiu expanziu s investíciou od Crowdberry
21. 4. 2021

Po minuloročnom spustení nemeckej verzie e-shopu plánuje Freshlabels pokračovať v postupnej expanzii v západnej Európe.

nettle.ai získalo miliónovú investíciu na Crowdberry
Start-up
11. 3. 2021

Slovenská spoločnosť nettle.ai, ktorá sa zameriava na riešenia v oblasti konverzačných technológií s využitím umelej inteligencie, získala významnú investíciu v objeme 1 milión eur od investorov Crowdberry a investičného fondu Venture to Future Fund (VFF).

SEC Technologies získal investíciu od Crowdberry a investičného fondu Venture to Future Fund
Start-up
3. 3. 2021

Slovenská technologická spoločnosť SEC Technologies, ktorá sa venuje vývoju a výrobe špičkovej technológie na detekciu plynov, si získala dôveru investičného fondu Venture to Future Fund (VFF) a investorov Crowdberry. Investícia znamená expanziu na nové trhy a prinesie nové pracovné miesta na Liptov, kde spoločnosť pôsobí.

Footshop a Crowdberry pokračujú v rastovom partnerstve
18. 2. 2021

Začiatkom roka oznámil Footshop akvizíciu svojho konkurenta Queens, ktorá sa uskutočnila aj vďaka prostriedkom získaným v investičnej kampani Crowdberry v roku 2020. Teraz majú investori možnosť do teniskového gigantu investovať znovu.

Aké kritéria zvážiť pri investovaní do nehnuteľností
Real Estate
14. 1. 2021

Dnešná doba ponúka viacero možností investovania, najmä čo sa týka nástrojov, výberu partnerov či samotných segmentov (ako napr. dlhopisy alebo akcie). Na druhej strane rastie komplexnosť zmien, ktorá súvisí so správaním sa spotrebiteľov, vývojom nových technológií, ale aj globalizáciou.

Investori majú možnosť si vybrať
Hospodárske NovinyReal Estate
10. 1. 2021

Nehnuteľnosti by mali patriť do štandardného portfólia investora, v ktorom by sa mali nachádzať viaceré segmenty nehnuteľností s rozličnou mierou rizika, tvrdí Peter Bečár, partner Crowdberry.

Priame investície po boku skúseného partnera
Real Estate
7. 1. 2021

Investície do nehnuteľností patria v súčasnosti k tým konzervatívnejším z pohľadu miery rizika. Pre investorov je to príležitosť ako v týchto neistých časoch diverzifikovať portfólio a vložiť svoj kapitál do viacerých segmentov nehnuteľností, ktoré prinášajú zaujímavé príležitosti na zhodnotenie. Ako pristupuje Crowdberry k investovaniu do nehnuteľností, aké výhody prináša investorom a na ktoré kritéria by sa mali investori pozerať pri rozhodovaní o svojej investícii rozoberieme postupne v seriáli Investície do nehnuteľností.

Isadore rastie aj vďaka efektívnym marketingovým kampaniam
SME
7. 12. 2020

Kampaň Isadore počas Tour de France, financovaná aj investormi Crowdberry, priniesla značke nárast tržieb o 250%, trojnásobný rast počtu zákazníkov a skoro 3x väčšiu návštevnosť e-shopu. Táto kampaň bola ocenená marketérmi za jej ideu a produkciu. 

isklad: Klienti riadia svoje e-shopy
Hospodárske NovinySME
4. 11. 2020

Z e-shopu vyrástli vďaka unikátnemu vlastnému softvéru na logistické centrum. Dnes poskytujú bezkonkurenčné služby takmer stovke e-shopov.

V čom spočívá potenciál investičnej príležitosti isklad? Prečítajte si rozhovor pre Hospodárské noviny
Hospodárske NovinySME
4. 11. 2020

Investorom isklad poskytuje možnosť profitovať na raste celkového e-commerce trhu. isklad, ako poskytovateľ logistickej infraštruktúry pre veľké množstvo e-shopov, ťaží z ich kolektívneho rastu, ako aj z prílevu nových klientov. Tých dokáže efektívne naberať vzhľadom na procesne prepracovaný vlastný softvér a kvalitu tímu. Vďaka technologickej vyspelosti má isklad vysoký potenciál svoj produkt škálovať, obsluhovať tisícky väčších či menších e-shopov a zaujať vedúcu pozíciu v CEE regióne.

Pandémia urýchlila rast niektorých segmentov
Real EstateSMEHospodárske NovinyStart-up
4. 11. 2020

Najviac príležitostí pre rast sa dnes otvára v sektoroch, ktoré ťažia z dynamiky v e-commerce. Vo svete alternatívnych investícií sa preto záujem sústreďuje na investície, ktoré prinášajú inovácie alebo kvalitnejšie zákaznícke a dodávateľské služby.

Rastový kapitál na podnikanie v kríze pomôže k inováciám
Real EstateCB Investment Management
16. 9. 2020

Vlyvom koronakrízy časť investorov prehodnotila svoje investičné plány a začala sa zameriavať na investície s nižším rizikom.

Crowdberry oslavuje 5. narodeniny
Real EstateStart-upSME
14. 7. 2020

22 miliónov eur pre 14 českých a slovenských firiem, ktoré zmenili svoje odvetvia a zanechali výraznú stopu v spoločnosti.

Bratia Velitsovci mieria opäť do čela pelotónu
SME
21. 4. 2020

Bicykle pred rokmi vymenili za šliapanie do pedálov biznisu.

Slovenskí vedci na čele s MultiplexDX vyvinuli testy na Covid-19
Start-up
8. 4. 2020

Tím vedcov MultiplexDX pod vedením Pavla Čekana, vyvinuli nové diagnostické testy na COVID-19. Testy prešli validáciou Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied a čakajú na certifikáciu. Do troch týždňov by už mali byť k dispozícii prvé kusy. Slovensko sa tak aj vďaka podpore investorov Crowdberry stane sebestačné v oblasti testovania na koronavírusy. 

Crowdberry bude spravovať štátny, niekoľko miliónový balík na podporu začínajúcich podnikov
Start-up
7. 10. 2019

Bratislava 4. 10. 2019- Investičný fond National development Fund II., a.s., ktorý je v správe Slovak Investment Holding, oznámil víťazov výberového konania na správu a implementáciu finančného nástroja podpory začínajúcich podnikov vo výške 23 miliónov eur. 11,6 miliónov eur bude v správe odborníkov investičnej platformy Crowdberry.

Malý gazda – cesta z rodinnej mini-mliekarne na prémiovú mliečnu manufaktúru s medzinárodnými ambíciami
SME
21. 8. 2019

Tradícia výroby jogurtov je v regióne strednej Európy silne zakorenená. Veď Československo drží svetové prvenstvo vo výrobe ovocného jogurtu - za prvej republiky ho vyrábala Radlická mliekareň v Prahe a vďaka jeho inovatívnosti a znamenitej chuti ho vyvážala do 14 krajín Európy.

SeniorHouse-Dúbravská oáza získal na Crowdberry 1,65 milióna eur a oficiálne otvoril svoje brány
Real Estate
23. 5. 2019

V bratislavskej mestskej časti Dúbravka dnes otvorili nové zariadenie sociálnych služieb Dúbravská oáza. Seniorom a ich rodinným príslušníkom poskytuje viacero foriem zdravotnícko-opatrovateľskej starostlivosti - od denného stacionára cez krátkodobé pobyty až po celoročnú pobytovú formu. Zariadenie je prispôsobené aj pre s klientelu Alzheimerovou chorobou a inými diagnózami demencií, pre ktorých je vytvorené špecializované centrum s dôrazom na podporu vitality a kvality života.

Poznáte Crowdinvesting? Inovatívny spôsob, ako investovať a zo slovenských firiem vybudovať globálnych lídrov.
Start-up
21. 9. 2018

Crowdfunding sa v poslednom desaťročí teší stále rastúcej popularite, no vo svete už existuje celé stáročia. Aj Socha Slobody v New Yorku a české Národné divadlo patria k príkladom, keď komunita financovala vznik unikátneho projektu. Najnovšou inováciou v crowdfundingu je tzv. „equity crowdinvesting“, ktorý investorom okrem investovania kapitálu umožňuje získať aj podiel v súkromnej spoločnosti či nehnuteľnosti.

Prečo je najväčšie súkromné zariadenie s 24/7 starostlivosťou o seniorov vrátane Alzheimer centra unikátnou investíciou
Real Estate
23. 8. 2018

Komunitné investovanie rieši problém starnúceho obyvateľstva - Crowdberry umožňuje stať sa spolumajiteľom najväčšieho privátneho zariadenia pre zdravotne odkázaných seniorov a ľudí trpiacich na alzheimera v Bratislave. Prostredníctvom crowdinvestingu je tak investícia dostupná súkromným investorom, čo z nej robí jedinečnú investičnú príležitosť v strednej Európe.

Boataround úspešne uzatvoril investíciu cez Crowdberry
Start-up
20. 6. 2018

Boataround.com získal investíciu od Crowdberry investorov a Slovak Investment Holdingu na urýchlenie medzinárodného rastu