Boataround úspešne uzatvoril investíciu cez Crowdberry

Start-up

20. 6. 2018

Boataround úspešne uzatvoril investíciu cez Crowdberry

Boataround.com získal investíciu od Crowdberry investorov a Slovak Investment Holdingu na urýchlenie medzinárodného rastu 

Bratislava 18. júna 2018 – Investori registrovaní na platforme Crowdberry a skupina Slovak Investment Holding podpísali investičnú zmluvu s Boataround.com, ktorá vyvinula a prevádzkuje online rezervačný systém na prenájom rekreačných jácht, motorových člnov a katamaránov. S ponukou vyše 10 500 lodí v 485 destináciách je služba dostupná po celom svete. Investícia umožní spoločnosti pokračovať v súčasnom veľmi rýchlom raste na globálnom trhu a v ďalšom rozširovaní a skvalitňovaní služieb. 

Boataround prináša do oblasti prenájmov lodí digitalizáciu, transparentnosť a užívateľskú jednoduchosť, ktoré sú dnes už štandardom napríklad pri online rezervácii ubytovania. Za posledný rok firma aj s pomocou svojich prvých investorov z investičnej platformy Crowdberry, ktorá umožňuje súkromným investorom spolu vlastniť slovenské a české firmy, zaznamenala raketový rast. Viac ako trojnásobne zvýšila počet užívateľov, objednávok, počet destinácii aj lodí, ktoré sú do systému priamo zapojené. Dnes už 25-členný tím spoločnosti za dva roky dokázal vybudovať vlastnú IT, technologickú a servisnú infraštruktúru. 

„Boataround sme založili, pretože chceme vybudovať značku, ktorá bude synonymom jednoduchého, rýchleho a cenovo dostupného rezervovania jácht po celom svete. Naším cieľom je sprístupniť nezabudnuteľné zážitky na mori všetkým a práve táto dohoda s investormi nám v tom pomôže. Úspech našej firmy staviame aj na bezkonkurenčnom klientskom servise, za ktorý pravidelne získavame najvyššie hodnotenia. Vďaka investícii ďalej zlepšíme náš servis, rozšírime službu o mobilnú aplikáciu a otvoríme nové jachtárske destinácie,“ vysvetľuje Pavel Pribiš, CEO a spoluzakladateľ Boataround. 

Boataround založili a spustili Pavel Pribiš spolu s Janou Escher. Obaja zakladatelia majú viac ako 10- ročné skúsenosti z e-commerce prostredia a z odvetvia služieb, ktoré získali v najväčšom svetovom online rezervačnom systéme na ubytovanie Booking.com počas ich pôsobenia na vedúcich pozíciách v Rakúsku, na Slovensku, v Česku, Maďarsku, na Ukrajine a v Ázii. 

Boataround zásadným spôsobom mení svoje odvetvie a má celosvetový rozmer. S tímom spolupracujeme takmer od ich začiatku a veríme, že súčasná investícia ďalej akceleruje ich doterajší, veľmi dynamický rast a my im na tejto ceste budeme ďalej pomáhať. Našich investorov zaujala hlavne kvalita a nasadenie tímu firmy v spojení s vynikajúcimi výsledkami. Tento mix sľubuje zaujímavé zhodnotenie investície v budúcnosti. Aj v tomto prípade sme dokázali firme zaistiť „smart“ investorov, ktorí vďaka ich skúsenostiam budú spolu s nami podporovať ďalší rast firmy v globálnom prostredí. Veľmi ma teší aj rozhodnutie Slovak Investment Holdingu podporiť potenciál, ktorý spolu s nami v Boataround vidia,“ povedal Michal Nešpor, partner Crowdberry pre start-upy. 

Zo strany Slovak Investment Holdingu (SIH) ide o návratnú formu kapitálového financovania z európskych štrukturálnych a investičných fondov. Investícia SIH sa pripravovala v spolupráci s renomovanými externými investičnými a konzultačnými spoločnosťami. 

Budúcnosť slovenskej ekonomiky vidíme v inovatívnych podnikoch poskytujúcich produkty a služby aj na globálnej úrovni, pričom Boataround je vynikajúcim príkladom presne takejto spoločnosti,“ vyjadril sa generálny riaditeľ spoločnosti SIH Ivan Lesay. 

SIH aj Crowdberry pripravujú na Slovensku ďalšie kapitálové investície v oblasti inovatívnych malých a stredných podnikov.