Boataround získal 1,2 mil. eur investíciu od Crowdberry a CB Investment Management. Vyhráva preteky s koronakrízou

7. 6. 2021

Boataround získal 1,2 mil. eur investíciu od Crowdberry a CB Investment Management. Vyhráva preteky s koronakrízou

Slovenský Boataround patrí celosvetovo medzi popredné online rezervačné portály na prenájom lodí (top 2 v Európe a top 4 vo svete). Pandémia koronavírusu prináša do spoločnosti nebývalú dynamiku a možnosti akcelerovaného rastu. Boataround v roku 2020 zdvojnásobil tržby a tento rok prekonáva vlastné ambiciózne plány o vyše tretinu. Na rastúci dopyt a trend na trhu pohotovo zareagovali investori z investičnej platformy Crowdberry, ktorí v treťom investičnom kole poskytli spoločnosti rastovú investíciu v celkovom objeme 1,2 milióna eur spolu s fondom v správe CB Investment Management. Investícia posúva Boataround na nové trhy  a otvára tak cestu k medzinárodnému Series A financovaniu. Spoločnosť má jasný cieľ – byť svetovou jednotkou vo svojom segmente.

Boataround je najrýchlejšie rastúci online prenajímateľ lodí a motorových člnov v Európe. Od prvotného prepojenia s platformou Crowdberry a aj vďaka investícii fondu Miton, sa Boataroundu podarilo vybudovať najväčší plne vlastnený katalóg s približne 24-tisíc plavidlami vo viac ako 1 300 destináciách a 70 krajinách sveta    (s jazykovou podporou v lokálnych jazykoch). Boataround.com v roku 2021 plánuje uskutočniť viac ako 7 000 rezervácií v celkovej hodnote 25 miliónov eur. Odborníci v odvetví očakávajú, že trh s dovolenkami na lodi porastie v najbližších rokoch minimálne o 50 % rýchlejšie ako ktorýkoľvek iný segment v cestovnom ruchu. Boataround je na tento rast  pripravený a plánuje ďalej posilňovať svoju trhovú pozíciu vo svete.

„Česko-slovenská dvojica zakladateľov – Jana Escher a Pavel Pribiš, vybudovala popredný online rezervačný systém na prenájom lodí. Šikovný tím zakladateľov, ich zdravé ambície a využitie rastového kapitálu jednoznačne znázorňujú na príbehu Boataround, že na Slovensku vedia vznikať svetovo úspešné spoločnosti. Pandémiou koronavírusu, ktorá obzvlášť zasiahla oblasť cestovného ruchu, preplával Boataround s výrazným rastom (aj na úkor paralyzovaných konkurentov), a je  tak na dosah  k cieľu stať sa svetovou jednotkou. Vzhľadom na mimoriadne výsledky a nové trhové príležitosti vnímame tento cieľ ako splniteľný a sme veľmi radi, že máme príležitosť byť spolu s našimi investormi jeho súčasťou,“ vysvetľuje Branislav Hóz, investičný manažér Crowdberry.

„Dnes sú dvere pre Boataround otvorené a ideme si po globálny trhový podiel. Náš vyhľadávač používajú zákazníci takmer všade vo svete a sme radi, že Crowdberry dokázalo do projektu už od samého začiatku priniesť veľa kvalitných investorov,“ hovorí Pavel Pribiš, spoluzakladateľ a CEO Boataround.

Zámerom investície v objeme 1,2 milióna eur je financovanie rozšírenia databázy plavidiel, expanzia na nové trhy, posilnenie tímu o kľúčových ľudí a príprava na medzinárodné Series A financovanie.