V čom spočívá potenciál investičnej príležitosti isklad? Prečítajte si rozhovor pre Hospodárské noviny

Hospodárske NovinySME

4. 11. 2020

V čom spočívá potenciál investičnej príležitosti isklad? Prečítajte si rozhovor pre Hospodárské noviny

Michal Ondrišek, partner Crowdberry

Prečo je isklad zaujímavou investičnou príležitosťou?

Investorom poskytuje možnosť profitovať na raste celkového e-commerce trhu. isklad, ako poskytovateľ logistickej infraštruktúry pre veľké množstvo e-shopov, ťaží z ich kolektívneho rastu, ako aj z prílevu nových klientov. Tých dokáže efektívne naberať vzhľadom na procesne prepracovaný vlastný softvér a kvalitu tímu. Vďaka technologickej vyspelosti má isklad vysoký potenciál svoj produkt škálovať, obsluhovať tisícky väčších či menších e-shopov a zaujať vedúcu pozíciu v CEE regióne.

V čom je jeho pridaná hodnota, čo ho odlišuje od konkurencie?

Jednoznačne je to pohodlnosť nastavenia každého detailu služby a možnosti vyhovujúce rôznym klientom z e-commerce oblasti. Najväčšia konkurenčná výhoda vyplýva z vysoko efektívnej funkčnosti ich softvéru. K tomu si pripočítajte rýchlosť logistických procesov a priaznivé cenové podmienky. Od klientov už vieme, že pre nich funkcionalita isklad softvéru prekonáva fulfillment službu od vedúceho globálneho hráča zo Severnej Ameriky. Dôkazom je fakt, že viac než polovica tržieb spoločnosti isklad pochádza z e-shopov mimo Slovenska.

V čom vidíte najväčší potenciál iskladu a aké najväčšie výzvy pred ním stoja?

Je to schopnosť firmy prijať a napojiť menšieho klienta do svojej fulfillment infraštruktúry v priebehu desiatok minút a väčšieho v priebehu niekoľkých hodín. Pri tradičných poskytovateľoch fulfillment služieb môže proces trvať pár týždňov, preto sa sústreďujú na väčšie e-commerce podniky. Aj bez marketingu sa už o služby iskladu zaujímajú v strednej Európe etablované e-shopy. Výzvou bude najmä zvládnuť rast, posilniť vlastnú infraštruktúru a nestratiť efektívnosť pri integrácii moderného automatizačného hardvéru. Ak to dokážu, nastane otázka, kde v Európe postaviť druhé logistické centrum.

Článok vznikol pre seriál "Investície v biznise" ekonomického denníka Hospodárske noviny.