GymBeam - Najrýchlejšie rastúca e-commerce platforma so športovou výživou v strednej a východnej Európe

Investovaných

Cieľ

100,01 %   

4 000 200 €

4 000 000 €

GymBeam vyvíja, predáva a distribuuje produkty fitness výživových doplnkov, funkčných potravín a vybavenie pre aktívny životný štýl do 7 krajín strednej a východnej Európy prostredníctvom technologicky vyspelej e-commerce platformy s prepracovaným zákazníckym servisom.

Za rok 2019 očakavá spoločnosť obrat vo výške viac ako 20 mil. EUR, pričom vlastné značky tvoria takmer 60 % tržieb z celkovej hodnoty predaja produktov. Spoločnosť GymBeam sa zásadne odlišuje od klasických online a kamenných predajcov, pretože umožňuje prinášať na trh produktové inovácie vo veľmi krátkom čase. Analýzou nákupného správania, trendov a stratégiou vývoja vlastných značiek s mimoriadne konkurencieschopnými cenami u viac ako 9 300 unikátnych produktov pružne reaguje na dopyt zákazníkov. Cieľom tejto rastovej investície je stať sa vedúcou značkou na všetkých trhoch strednej a východnej Európy.

 • Najrýchlejšie rastúca fitness značka v CEE regióne pôsobiaca v SK, CZ, HU, RO, BG, HR a UA.
 • E-commerce platforma so športovou výživou, výživovými doplnkami, funkčnými potravinami dennej spotreby a športovým oblečením.
 • 4 vlastné značky, ktoré dopĺňajú online marketing s offline výdajným miestom a budúcimi zastúpeniami v Budapešti a Prahe.
 • Tržby 2015: 2,5 mil. EUR; 2016: 5 mil. EUR; 2017: 9,9 mil. EUR; 2018: 13,4 mil. EUR; 2019: 22+ mil. EUR.
 • 1 700 balíkov odoslaných denne, skladové priestory s rozlohou 7 740 m2 v Košiciach a s 24 hodinovou dodávkou produktov do celej strednej Európy.
 • Čistý zisk 83 tis. EUR za rok 2018 a 200 tis. EUR predpokladaný zisk za rok 2019.
 • Výkonný tím s 25+ ročnými skúsenosťami v e-commerce, marketingu a IT; tím poradcov: ex-Google, BioTechUSA, Magento, Oracle; celkovo 106 zamestnancov z 9 krajín.
 • Takmer 500 tis. sledovateľov na Facebook-u/Instagram-e. 
Odfinancované
Cieľ
4 000 000 €
Počet investorov
47
Investovaných
4 000 200 €
Minimálna investícia
30 000 €

Pre prístup k detailom a materiálom o investičnej príležitosti sa prosím prihláste alebo registrujte

Registrácia

O investičnej príležitosti

Zámer investície:

 • modulárna automatizácia distribučného centra v Košiciach,
 • vývojové centrum v Košiciach pre vlastné recepty, produkty a značky,
 • odberné reprezentačné miesta s dodávkou v rámci jedného dňa v Budapešti a Prahe,
 • rast trhového podielu vo východoeurópskych krajinách a vstup na nové trhy, spolufinancovanie pracovného kapitálu,
 • cieľ obratu viac ako 100 mil. EUR do roku 2024 s pokrytím 160 mil. populácie v CEE regióne.

Zakladateľ spoločnosti Dalibor Cicman vytvoril svoj prvý e-shop už v roku 2004, keď popri škole programoval webové stránky na zákazku. Do roku 2013 vytvoril portfólio deviatich e-shopov a zameral sa na projekt s najväčším potenciálom - GymBeam. Spolu s Oliverom Juhászom, ktorý viedol jeden z jeho pôvodných projektov postavili a z vlastných zdrojov vybudovali najambicióznejšiu fitness platformu v regióne.

Zakladatelia Dalibor a Oliver opisujú úspech a potenciál platformy GymBeam v siedmych strategických a kľúčových oblastiach:

1. Obchodný model

Vďaka využitiu dát užívateľov bolo jasné, že sa trh so športovou výživou mení a trendy nestanovujú výrobcovia, ale predajcovia, ktorí sú priamo pri zákazníkovi. GymBeam tak začal na základe trendov a preferencií zákazníkov budovať vlastné značky, ktoré dnes tvoria väčšinu obratu. Produkty v rámci týchto radov vytvára veľmi flexibilne v závislosti od požiadaviek zákazníkov a svetových trendov. Firma je v určitých prípadoch schopná produkt uviesť na trh do siedmich dní od rozhodnutia produkt vytvoriť, pretože nie je zaťažená ťažkopádnym riadením výroby a hierarchickou štruktúrou.

2. Analýza Dát

GymBeam zavádza digitalizáciu do odvetvia, ktorému desiatky rokov vládli veľkí off-line hráči alebo malé kamenné predajne pri fitnescentrách a sídliskách. Vďaka tomu, že firma rýchlo reaguje na trendy z dátovej analýzy trhu a zákazníkov sa jej darí držať vysoké percento opakujúcich sa predajov a nových akvizícii zákazníkov. Využíva na to silný komunitný charakter svojho publika, vďaka ktorému sa dobre šíri povesť značky.

3. Lokalita Košíc

Svoju polohu v Košiciach firma vníma ako veľkú výhodu s ohľadom na cieľové trhy. Vďaka svojej polohe je schopná dodávať už na druhý deň od Prahy až po Sofiu či Bukurešť. Tento zákaznícky zážitok je jedným z kľúčových bodov úspechu firmy, ktorý ďalej vylepšuje na "same day delivery" pre vybrané aglomerácie s veľkou populáciou zákazníkov. GymBeam na tomto princípe stavia aj svoje lokálne tímy - bez nákladných zastúpení v jednotlivých krajinách, ale s lokálnymi lídrami v lokálnom jazyku, ktorí okolo seba stavajú tím pre danú krajinu. Tým si spoločnosť postupne zlepšuje pozíciu na danom trhu nielen marketingovými aktivitami, ale predovšetkým z pohľadu zákazníckej starostlivosti.

4. Načasovanie

Trh prechádza zmenou vnímania zákazníkov - produkty už nie sú vnímané ako doména "body builderov" a fitness fanúšikov, ale ako zdravá výživa, ktorej spotreba je rýchlejšia a každodenná - trh sa mení na FMCG a výrazne rastie so zastúpením funkčných potravín ako proteínové cestoviny, palacinky, orechy, maslá, nápoje či zdravé a výživné omáčky.

5. Emócie

Vlastná značka podporená marketingom a sofistikovaným produktom. GymBeam okolo seba stavia silnú komunitu influencerov a fanúšikov. Dôkazom je viac jako 500 tis. fanúšikov na sociálnych sieťach a rastúci počet pravidelných video relácií venujúcich sa rôznym témam v niekoľkých úrovniach odbornosti a radám k zdravej výžive a produktom. Firma má vlastný video tím a štúdio.

6. Veľkosť trhu a trend

Ide o trh z pohľadu digitalizácie a e-commerce vyvinutý predovšetkým v západnej Európe. Podobní hráči v regióne CEE chýbajú a GymBeam svojou veľkosťou a rýchlym rastom dosahuje významných trhových podielov vďaka konkurenčným cenám, produktovému portfóliu, inováciám a hlavne zákazníckemu servisu, ktorý malí hráči nie sú schopní poskytnúť. Veľkí zahraniční konkurenti a výrobcovia sú skôr partneri, ktorých produkty GymBeam predáva. Pritom však opakovane sledujeme ich neúspešné pokusy o vstup na online trh, ktorý ale e-commerce štandardy vyžaduje.

7. Zmena ekonomiky

Trh pozitívne reaguje na rastúcu rýchlosť zavádzania inovácií, ktoré GymBeam zachytáva vďaka svojmu know-how v dátovej analytike, prediktívnej technológii a flexibilite vývoja pri uvádzaní nových produktov. Tým sa prispôsobí akýmkoľvek zmenám v štruktúre dopytu, citlivosti na ceny a produktovým požiadavkám rýchlejšie ako akíkoľvek konkurenti.

 

Web

www.gymbeam.com

 

V mediách

Startitup osobnosťou roka je Dalibor Cicman: Slovák, ktorý za päť rokov vybudoval multimiliónovú firmu Gym­Beam

https://www.startitup.sk/startitup-osobnostou-roka-je-dalibor-cicman-slovak-ktory-za-pat-rokov-vybudoval-multimilionovu-firmu-gymbeam/

Videá

Obrázky

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.