Crowdberry oslavuje 5. narodeniny

Real EstateStart-upSME

14. 7. 2020

Crowdberry oslavuje 5. narodeniny

22 miliónov eur pre 14 českých a slovenských firiem, ktoré zmenili svoje odvetvia a zanechali výraznú stopu v spoločnosti. Viac ako 400 súkromných investorov, ktorí sa stali spolumajiteľmi a ambasádormi týchto firiem. V portfóliu najväčší rezervačný portál na prenájom jácht a lodí na svete Boataround, líder v smart waste manažmente Sensoneo, prvý mobilný a sebestačný eko-dom Ecocapsule, vedecká špička MultiplexDX, vďaka ktorej je Slovensko sebestačné v testovaní na Covid-19, najväčšia slovenská e-commerce investícia pre GymBeam či výrobca kvalitných dresov pre cyklistov z Európy Isadore Apparel. To je v skratke bilancia Crowdberry za päť rokov existencie.

Tak, ako firmy z nášho portfólia prinášajú inovácie a stávajú sa trendsettermi na svojich trhoch, aj my v Crowdberry meníme doteraz zaužívaný pohľad na segment alternatívneho investovania. S podporou silných a etablovaných partnerov z oblasti práva, konzultantských a audítorských služieb, zahraničných obchodných misií, startupovej scény, ale aj business developmentu a marketingu sa nám darí úspešne napĺňať spoločný cieľ – vytvárať hodnoty pre spoločnosť a podporovať ekonomický rast. Vytvorili sme profesionálnu infraštruktúru, ktorá poskytuje firmám aj investorom prístup do jedinečného ekosystém. Ako jedna z mála investičných platforiem v regióne CEE umožňujeme súkromným investorom vlastniť časť spoločnosti, aktívne sa podieľať na jej úspechu a zhodnotiť tak svoje investície. Pre lokálne firmy s medzinárodným potenciálom v rôznych segmentoch vrátane e-commerce, technológií, nehnuteľností, ale aj ďalších špecifických oblastiach, je to zasa príležitosť získať financovanie pre ďalší rast. A nielen to – získavajú tzv. smart kapitál investorov v podobe skúseností a aktívnej podpory. Stávajú sa súčasťou Crowdberry komunity s viac ako 3000 registrovanými používateľmi.

Najsilnejšou stránkou Crowdberry je však náš česko-slovenský tím, naše skúsenosti a odhodlanie. Mnohí z nás prišli zo zahraničia alebo zo zabehnutých pozícií, aby pomohli sprofesionalizovať platformu a nastaviť inovatívny model alokácie domáceho kapitálu do firiem a nehnuteľností so západoeurópskymi štandardmi.