Isadore Apparel - Prémiové oblečenie bratov Velitsovcov „od cyklistov cyklistom“

Investovaných

Cieľ

100 %   

1 200 000 €

1 200 000 €

Zakladatelia spoločnosti, bratia Velitsovci, strávili na poli profesionálnej cyklistiky viac ako 10 rokov a v roku 2013 sa rozhodli priniesť na trh oblečenie od cyklistov pre cyklistov. Isadore Apparel ponúka prémiové produkty vyrábané z vysoko kvalitných prírodných a technických materiálov s dôrazom na funkčnosť, štýl, ekologický prístup a udržateľnosť výroby. Pri výrobe využíva bohaté skúsenosti zakladateľov z najväčších svetových závodov a svojou ponukou reaguje na potreby cyklistov, ktorým umožňuje si naplno užiť pocit slobody a radosť z jazdy. Počas 6 rokov spoločnosť dokázala vybudovať silnú online platformu a v kombinácii so zastúpením na 5 kontinentoch osloviť tisícky zákazníkov s vysokou mierou retencie. V roku 2018 zaznamenala tržby v hodnote 1,9 milióna EUR, 40 % z toho v nemecky hovoriacich krajinách.

 • Od cyklistov pre cyklistov – založené na vlastných viac ako 10-ročných skúsenostiach z profesionálnej cyklistiky.
 • Lokálna výroba v Púchove (Makyta) spolu s ďalšími slovenskými a českými výrobcami umožňuje vysokú pružnosť, udržateľnosť a ekológiu.
 • Nárast obratu na takmer 2 milióny EUR za 6 rokov od vzniku spoločnosti.
 • Vlastný globálny e-shop a priamy predaj – takmer 70 % obratu za rok 2018.
 • Lojálni zákazníci – 40% retencia zákazníkov generujúca viac ako 40 % tržieb.
 • Medzinárodné pôsobenie – najväčšie trhy Nemecko, Slovensko, Rakúsko, Česká republika, Veľká Británia.

 

 

 

Odfinancované
Cieľ
1 200 000 €
Počet investorov
67
Investovaných
1 200 000 €
Minimálna investícia
10 000 €

Pre prístup k detailom a materiálom o investičnej príležitosti sa prosím prihláste alebo registrujte

Registrácia

O investičnej príležitosti

Zámer investície:

 • Globálne rozšírenie značky so zameraním na nemecky hovoriace krajiny - stať sa jednou z vedúcich značiek v odvetví,
 • oslovenie nových cieľových skupín - ženy, mladšia generácia, rekreační cyklisti, a zároveň posilnenie lojality existujúcich zákazníkov,
 • uvedenie nových produktov na trh a úprava produktového portfólia,
 • investície do offline marketingu s cieľom budovania povedomia o značke, zefektívnenia online marketingu a taktiež do ľudských zdrojov a infraštruktúry,
 • dosiahnutie obratu 10 miliónov EUR do piatich rokov od investície.

Bratia Martin a Peter Velitsovci, obaja bývalí profesionálni cyklisti s viac ako 10-ročnými skúsenosťami z najväčších závodov sveta, sa rozhodli vyrábať cyklistické oblečenie a produkty, ktoré im osobne chýbali v časoch cyklistickej kariéry. Chceli reagovať na požiadavky a potreby cyklistov - profíkov i nadšencov - na celom svete. A práve myšlienka od cyklistov cyklistom stála za vznikom ich firmy Isadore Apparel, ktorá sa špecializuje na kvalitné, vysoko funkčné, moderné a štýlové cyklistické oblečenie vyrobené v súlade s etickými zásadami a čo najviac udržateľným spôsobom.

Zakladatelia firmy pracujú s faktom, že cyklistika už dávno nie je doménou niekoľkých nadšencov, ale rozšírila sa medzi široké masy, ktoré ju nevnímajú len ako šport, ale ako určitý štýl života. Chcú sa preto stať široko uznávanou značkou medzi vášnivými cyklistami, vytvoriť globálnu platformu a ponúkať všetko pre aktívny cyklistický životný štýl.

Táto myšlienka je založená na znalosti cyklistického trhu a jeho rastúceho vývoja. Podľa Grand View Research a Reuters, cyklistický priemysel očakáva nárast na 75,5 miliárd USD v roku 2025 s priemerným očakávaným ročným rastom 6,1 % za obdobie rokov 2018–2025. V odvetví cyklistických odevov je očakávaný nárast na 4,5 miliardy USD v roku 2025 z 2,5 miliardy dolárov v roku 2017, čo pre Isadore Apparel znamená veľký potenciál.

Spoločnosť si zakladá na ručnej výrobe z kvalitných merino materiálov. Používa vlákna MERINO PERFORM ™, ktoré sú vysoko priedušné, termoregulačné, pachu odolné a jemné k pokožke. Umožní tak nielen profesionálnym cyklistom, ale i nadšencom, si užívať jazdu na bicykli v pohodlí za každého počasia. Kombinácia merino materiálov so špeciálnymi umelými vláknami navyše dodáva produktom Isadore nielen pohodlie, ale aj vysokú odolnosť.

Produkty Isadore Apparel spadajú do cenovo dostupne-prémiového až prémiového segmentu, sú charakteristické nadštandardnou kvalitou v rôznych farbách, strihoch a typoch materiálov pre širokú škálu zákazníkov, ktorým umožní si užiť jazdu, slobodu a najkrajšie okamihy počas cyklistiky.

Isadore spolupracuje s certifikovanými dodávateľmi, ktorí zdieľajú podobné názory na životné prostredie a sociálne hodnoty. Hlavným dodávateľom na Slovensku je Makyta a.s. Púchov a Isadore taktiež spolupracuje aj s menšími špecializovanými slovenskými a českými výrobcami. Vďaka spolupráci s lokálnymi firmami je spoločnosť schopná pružne reagovať na potreby trhu.

Za dobu pôsobenia si Isadore Apparel vybudovala silnú, lojálnu a aktívnu zákaznícku základňu s nižšou cenovou citlivosťou, kedy sú zákazníci ochotní zaplatiť za prémiový produkt a podieľať sa tak na udržateľnom prístupe značky a jej hodnotách. Viac ako 40 % zákazníkov v databáze sú vracajúci sa klienti, ktorí spravidla zadajú viac ako jednu objednávku, čo generuje 43 % príjmov za rok 2019.

Počas troch rokov existencie sa spoločnosť stala profitabilnou a v roku 2018 zaznamenala obrat v hodnote 1,9 milióna EUR. Hlavnými predajnými kanálmi sú vlastný e-shop www.isadore.com, vybraní maloobchodní partneri a Wiggle (e-commerce predajca). Produkty Isadore sú veľmi žiadané predovšetkým v nemecky hovoriacich krajinách s rozvinutou cyklistickou kultúrou, avšak dnes sú dostupné prakticky po celom svete.

Spoločnosť teraz hľadá nové možnosti, ako osloviť väčšie množstvo zákazníkov aj nové cieľové skupiny, medzi ktoré patria najmä mladšie generácie a rekreační cyklisti, a takisto spôsob ako sa lepšie zamerať na doteraz nie úplne ideálne obsluhovanú cieľovú skupinu ženskej populácie. Plánuje tiež rozšírenie produktového portfólia o ďalšie kategórie, ktoré sú v cyklistike dôležité - napríklad okuliare, funkčné spodné prádlo, bezpečnostné prvky vrátane prílb, obuv, batožina, oblečenie a doplnky na e-bike, oblečenie pre deti a ďalšie.

 

V médiách:

 

HN: Ich produkty nájdete na každom kontinente. Slováci budujú poprednú značku na svete

WeLoveCycling: Za kombináciou kvality a štýlu netreba pozerať len do zahraničia

eTrend: Po kariére špičkových cyklistov bodujú s vlastnou značkou

HN: V cyklistickej výbave prebehla revolúcia

Videá

Obrázky

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.