isklad - e-commerce infraštruktúra a automatizovaný fulfillment pre e-shopy s globálnym potenciálom

Prejavený záujem

Cieľ

75,3 %   

2 259 000 €

3 000 000 €

isklad umožňuje e-shopom celosvetový rast vďaka komplexnému zastrešeniu operatívnej stránky ich obchodu. Firma v jednom servisnom balíku poskytuje plne vyvinutý softvér automatizujúci nielen logistické a skladové procesy, ale aj doplnený o efektívny outsourcing širokej škály fyzických procesov. Tým zásadne uľahčuje riešenie celej logistiky a značnej časti operatívy akéhokoľvek e-shopu (skladové procesy, softvér, pracovná sila, nájom skladu, logistika, dobierka, spätná logistika, online platby). V porovnaní s bežnými fulfillmentovými službami sa tak e-commerce podnikateľ (zákazník iskladu) môže sústrediť len na obchod a marketing. Za štyri roky isklad pomohol viac ako 100 e-shopom vybaviť vyše 1,3 milióna objednávok a v roku 2019 dosiahol obrat 2,6 miliónov eur, za 3 roky (2017 - 2019) celkovo 6,6 milióna eur. Hodnota firmy však primárne spočíva vo vlastnom softvéri a jej pripravenosti na ďalší rast. Investíciu firma využije na expanziu svojho skladu a automatizáciu fyzického komponentu svojej služby. To jej umožní zvýšiť náskok oproti konkurencii a aj prostredníctvom spolupráce s poprednými e-commerce platformami, uskutočniť medzinárodnú expanziu. 

  • Na trhu jedinečná kombinácia automatizovaného softvérového a skladového riešenia (outsourcingu) komplexnej infraštruktúry logistiky pre e-shopy 
  • 7 rokov vývoja vlastného systému: úplná automatizácia softvéru, zásadná automatizácia skladu, 90 aktívnych e-shopov, 1,3 milióna spracovaných objednávok za 3 roky 
  • Outsourcing prostredníctvom iskladu ušetrí zákazníkom okrem času reálne aj 25 – 38 % nákladov v porovnaní s vlastnou prevádzkou, nakoľko budovanie vlastnej spoľahlivej logistickej infraštruktúry a jej prispôsobenie rastu obchodu je vysoko nákladná a zložitá záležitosť
  • Univerzálne riešenie pre jednoduchšie škálovanie – prepracované pripojenie a nastavenie systému pre e-shopy po celom svete – a zabezpečenie úspor z rozsahu, nie len v doprave
  • Počet expedovaných balíkov sa každoročne zvyšuje o 12,3 % (CAGR) / 374 mil. € objem e-commerce v Európe (2020) s odhadovaným rastom 6,7 % (CAGR 2020 – 2024)
  • Investícia do automatizácie fyzickej časti služby a expanzie skladu – možnosť prijímať ďalších klientov – 100 potencionálnych zákazníkov v pipeline (poradovej listine), cca. 2 dopyty denne

Pre zobrazenie kompletnej dokumentácie a finančných parametrov investičnej príležitosti, indikujte, prosím, nezáväzný záujem investovať. Kliknite na Mám záujem.

Aktívny
Cieľ
3 000 000 €
Počet investorov
143
Uzatváranie
Prejavený záujem
2 259 000 €
Minimálna investícia
10 000 €

Pre prístup k detailom a materiálom o investičnej príležitosti sa prosím prihláste alebo registrujte

Registrácia

O investičnej príležitosti

Cieľ investície (3 000 000 EUR)

Investícia 3 mil. eur bude využitá na expanziu do väčších skladových priestorov a na obstaranie hardvéru pre automatizáciu fyzickej časti služby a zároveň „vertikalizáciu“ skladu. isklad tým doplní už automatizovaný a plne vyvinutý softvér, zvýši technologický náskok oproti konkurencii a zníži svoje variabilné náklady o očakávaných 50 – 70 %.

  • Prenájom nového skladu v Senci o rozlohe 6 500 m2 s opciou na 3 200 m2: rast spoločnosti je obmedzený kapacitou súčasného skladu 2 500 m2, kde už nemôže priberať nových klientov 
  • Nákup a integrácia automatizačného hardvéru: vertikálny automatizovaný sklad a výrazné urýchlenie operácií v sklade. Technológie: SSI SCHAEFER LOGIMAT (DE/SUI) & OPEX Sure Sort (USA)
  • Vybudovanie pozície vedúceho poskytovateľa e-commerce infraštruktúry v CEE regióne 

Problém, ktorý isklad rieši

Vybudovanie spoľahlivej, škálovateľnej a zákaznícky príjemnej logistickej infraštruktúry je pre každý e-shop zásadnou témou. Ide zároveň o významnú položku z pohľadu financií, času, procesov, personálu aj technológií.

Pokiaľ chce byť e-shop v otázke celého logistického procesu (príjem tovaru, naskladnenie, skladovanie, spracovanie objednávky, odosielanie a spätné procesy) sebestačný, musí mať k dispozícii dostatok investícií, know-how, dát a expertov na IT, logistiku, procesy a technológie. To si často môžu dovoliť len tie najväčšie e-shopy, berúc do úvahy aj časové a finančné investície potrebné na vývoj takýchto systémov a zladenie ich kapacity s dynamikou obratu a rastu portfólia produktov e-shopu.

Významným nákladom a súčasťou konkurenčného boja sú náklady na skladovanie, skladovú zásobu a prepravu zásielok, kde s rastúcim objemom prepravy významne klesá jej cena.

Firmy, ktoré poskytujú outsourcing logistických procesov v e-commerce existujú, ale väčšinou vsádzajú na manuálne riešenia procesov a skladovú časť služby s vysokým stupňom využitia ľudskej práce. isklad sa však pozerá na každý proces samostatne s cieľom jeho čo najvyššej možnej racionalizácie, pričom vsádza na využitie rôznych technológií, vždy s dôrazom na zachovanie modulárnosti celého systému. isklad na rozdiel od konkurencie vie služby poskytnúť aj malým či začínajúcim e-shopom, a to vďaka svojmu softvéru EGON, v ktorom samotný e-shop operuje vo vlastnej réžii a tak vlastne riadi sklad na diaľku.

Riešenie: pomáhali sebe a vyvinuli isklad

isklad umožňuje e-shopom rásť vďaka zastrešeniu operatívne náročnej oblasti fulfillmentu ich obchodu. Do oblasti outsourcingu logistických služieb v e-commerce isklad prináša automatizáciu všetkých procesov a zjednodušenie prístupu k službe.

Firma začala zabezpečovať fulfillment služby v roku 2016. Odvtedy vybavila viac ako 1,3 milióna objednávok a utŕžila za svoje služby 6,6 milióna eur za 3 roky. Tomu predchádzalo 7 rokov vývoja vlastného softvéru. Na tom Martin Mitošinka a jeho tím začali pracovať, keď ešte riešili potreby ich vlastného e-shopu. Plne vyvinutý softvér automatizuje viac než 30 nevyhnutných procesov a svojou funkcionalitou je schopný uspokojiť akýkoľvek e-shop. Pokiaľ e-shop využíva plnú funkcionalitu softvéru, stačí jeden pracovník na riadenie všetkých logistických procesov, pričom i to môže e-shop outsourcovať od iskladu.

Dnes spoločnosť obsluhuje 90 klientov a vybaví 31-tisíc objednávok mesačne. Firma prevádzkuje sklad s rozlohou 2 500 m2 v areáli Golden City v Bratislave a kvôli naplnenej kapacite nemôže naberať nových zákazníkov, ktorí využívajú tak softvérovú, ako aj fyzickú časť služby. Na čakacej listine ich je cez 100 z celej Európy, ale aj napr. z Ázie a každý deň pribudnú cca. 2 dopyty aj bez aktívnejšieho marketingu.

Aj fyzická časť služby je už z veľkej časti optimalizovaná – napríklad práca skladníkov je plne variabilná vďaka „UBER“ systému, ktorý automaticky riadi dopyty a ponuku pre skladníkov na každý deň.

Ďalším krokom je technologická inovácia skladových procesov a zvýšenie kapacity na jednotky plochy prostredníctvom automatizovaného vertikálneho skladu a modernej triedičky.

 

Prečo investovať do isklad

E-commerce je celosvetovo dlhodobo rýchle rastúcim segmentom. Počet expedovaných balíkov sa každoročne zvyšuje o 12,3 % (CAGR) / 374 mil. € objem e-commerce v Európe (2020) s odhadovaným rastom 6,7 % (CAGR 2020 – 2024). Súčasná situácia tento trend dramaticky znásobuje. Zároveň je budovanie vlastnej spoľahlivej logistickej infraštruktúry a jej škálovanie s rastom obchodu zložité a nákladné. Outsourcing logistických procesov je tak logickým trendom, ktorý tieto problémy rieši – s iskladom e-shop veľmi jednoducho integruje už vyvinutý softvér a začne využívať fyzickú infraštruktúru, ktorá sa flexibilne prispôsobí vývoju jeho obchodu.

Konkurencia iskladu nie je vďaka typicky nízkym maržiam (absencia automatizácie) široká. Ide o firmy tak globálne, ako aj české a slovenské. isklad predbieha konkurenciu vďaka automatizácii softvérovej časti a vysoko kvalitnému technickému riešeniu svojej služby. Zároveň sa isklad ďaleko viac zameriava na modulárnosť a tiež dokončenie automatizácie fyzického komponentu svojich služieb.

Cieľom spoločnosti je škálovať zákaznícku bázu a stať sa regionálnym (CEE) lídrom v oblasti fulfillmentu. Spomínaných 100+ potenciálnych klientov v pipeline aktuálne kvôli vyčerpanej kapacite skladu nedokáže uspokojiť.

Obchodný model iskladu je veľmi flexibilný a rýchle škálovateľný. Klient si sám vyberá služby na mieru od využitia rôznych funkcionalít softvéru až po využitie fyzických služieb fulfillmentu (napr. aký dopravca, rýchlosť doručenia, spôsob zabalenia). Pripojenie e-shopu do systému je technicky jednoduché cez pluginy a aplikácie známych e-shop platforiem (Shopify, Woocommerce, Prestashop, Magento, Shoptet) alebo cez API rozhranie. Nastavenie na strane e-shopu je zabezpečené prostredníctvom jednoduchého (step by step) návodu. Onboarding proces dokáže zvládnuť aj sám zákazník za menej ako 30 minút, nakoľko aj tento proces je výrazne automatizovaný. Napríklad v prvých rokoch prevádzky dosahoval zakladateľ 2 mil. eur tržby s 1 zamestnancom v riadiacej štruktúre.

isklad je plne pripravený na ďalší rast. Akonáhle bude spoločnosť disponovať vyššou kapacitou vďaka automatizácii a väčšiemu skladu, má v pláne expandovať prostredníctvom už nadviazaných partnerstiev s e-commerce platformami Shoptet (20-tisíc e-shopov v ČR = 50 % trhu), Prestashop (Európa, 300-tis. e-shopov) či Shopify.

Medzi klientov iskladu dnes patria i väčšie e-shopy ako SHOOOS.sk (2,9 mil. € tržby v 2019, +168 % z 2018) a Maxsport (8,9 mil. € tržby v 2019).

Obrázky

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.