Malý Gazda - Prémiová rodinná mini-mliekareň expanduje

Prejavený záujem

Cieľ

112,77 %   

620 250 €

550 000 €

Tradičná rodinná mini-mliekareň, ktorá sa od roku 2013 zaoberá produkciou prémiových jogurtov z čerstvého kravského mlieka balených a zrejúcich výlučne v skle. Rozšírením vlastnej výroby o nové rady jogurtov a tradičných dezertov má Malý Gazda ambície stať sa lídrom v segmente prémiových butikových mliekarní v strednej Európe.

  • Výroba prémiových jogurtov v skle s kvalitnými čerstvými surovinami založená na tradíciách medzinárodne úspešných mliekarní z prvej republiky.
  • Zisková prevádzka s očakávanými tržbami viac ako 650 tisíc eur a rastom viac ako 50 % za rok 2018
  • Vlastná polo-automatizovaná produkcia s technickým zázemím v Prešove s kapacitou 1,5 - 2 mil. jogurtov ročne.
  • Dizajn a obal produktu sa stal víťazom v celosvetovej dizajnérskej súťaži (Pentawards) v Tokiu.
  • Viac ako 300 predajných miest na Slovensku, umiestnenie produktov v reťazcoch Billa, Kaufland, Coop, Fresh, Libex a tiež aj v hoteloch a reštauráciách
  • Export na maďarský a český trh s ambíciou ďalšieho lokálneho rastu a regionálnej geografickej expanzie
Aktívny – uzatvárame kampaň
Cieľ
550 000 €
Počet investorov
62
Uzatváranie
Prejavený záujem
620 250 €
Minimálna investícia
5 000 €

Pre prístup k detailom a materiálom o investičnej príležitosti sa prosím prihláste alebo registrujte

Registrácia

O investičnej príležitosti

Zámer investície:

  • Rastová investícia má ciel zabezpečiť infraštruktúru firmy a kapacitu výroby na medzinárodnú expanziu a obsadiť segment prémiových jogurtových a dezertných produktov v Strednej Európe.
  • Rozšírenie výroby o nové produktové rady a prémiové dezerty založenými na tradičnej technológii 
  • Stať sa lídrom v segmente prémiových butikových mliekarní v strednej Európe. 

Malý Gazda je zisková rodinná mini-mliekareň založená v roku 2013 manželským párom Jozefom a Zuzanou Ševcovými, ktorá sa zaoberá produkciou tradičných jogurtov z čerstvého kravského mlieka balených a zrejúcich výlučne v skle.  

Pre zákazníkov to znamená kvalitu a zdravú výživu a súčasne ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Rozšírením vlastnej výroby s novými produktovými radmi a prémiovými dezertmi založenými na tradičnej technológii má Malý Gazda ambície stať sa lídrom v segmente prémiových butikových mliekarní v strednej Európe.  

TRADIČNÝ JOGURT 

Tradične vyrábané jogurty z čerstvého mlieka majú nesporné a vedecky preukázané benefity. Sú najefektívnejším zdrojom vápnika, pomáhajú predchádzať osteoporóze, rakovine hrubého čreva a kardiovaskulárnym chorobám. Sú zdrojom prospešných črevných baktérii, ktoré pomáhajú udržovať rovnováhu tráviaceho ústrojenstva a taktiež posilňujú obrany-schopnost´organizmu.  

AKO SA MALÝ GAZDA VYRÁBA 

Mlieko každodenne dodané z okolitých fariem sa preberie, homogenizuje (rovnomerne sa rozptýlia častice tuku) a pasterizuje (zahrieva na 85 až 95 stupňov po dobu 5 minút), čím sa zničia potenciálne škodlivé mikroorganizmy. 

Mliečny produkt sa ochladí na teplotu fermentácie (okolo 40 stupňov). Pridajú sa do neho jogurtové kultúry a plní sa do priamo do skleneného obalu. Uzavretý obal sa umiestni do boxu, kde pri teplote okolo 37-40 stupňov fermentuje. Miliardy jogurtových baktérií počas troch-štyroch hodín premenia laktózu – cukor obsiahnutý v mlieku – na kyselinu mliečnu. Tá zmení štruktúru mliečnych bielkovín v hladkú zrazeninu.  

Keď má jogurt dostatočnú kyslosť, rýchlo sa ochladí na štyri až šesť stupňov a skladuje v chlade. Takto vyrobený jogurt je mierne kyslejší, má pevnejšiu konzistenciu a výborné výživové vlastnosti. Nepozná chemické prísady a stabilizátory a vydrží 3-4 týždne. Celková výroba a spracovanie 1000l mlieka z ktorého je možné vyrobiť ca. 5000 jogurtov trvá ca. 9 hodín.  

POTENCIÁL RASTU TRHU JE POSTAVENÝ NA DOBIEHANÍ SPOTREBY ZÁPADNÝCH KRAJÍN A TRENDU KVALITY A PÔŽITKU

Podľa analýzy výskumnej agentúry Mordor Intelligence je veľkosť trhu s jogurtmi v EÚ približne 30 miliárd EUR a porastie 3-4% CAGR (ročne) do 2022. Regióny strednej Európy, kde je historicky nižšia spotreba jogurtov oproti západným krajinám budú rásť nad-proporčne.  

Hlavný trend rastu bude faktor „pôžitkárstva“ a vychutnávania, ktorý bude priať prémiovým výrobcom. 

Potenciál trhu je v segmente zákazníkov od 15-65 rokov, ktorí reálne rozhodujú o kúpe konkrétneho produktu –3,8 mil. obyvateľov na Slovensku a 6,9 mil. v Čechách. Pri priemernej spotrebe 12kg jogurtu na hlavu a pri cene 55 centov na 200g je veľkosť trhu odhadovaná na 352 mil. EUR. Prémiový segment trhu tak predstavuje zhruba 45 mil. EUR

Videá

Obrázky

Táto webová stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.